AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Neuroticfish
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Neuroticfish
Neuroticfish - Warsaw Dark Electro Festival 2016

Neuroticfish
Neuroticfish - Warsaw Dark Electro Festival 2016

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
ebm, futurepop, industrial, synthpop

WWW:
http://www.neuroticfish.com/
https://www.facebook.com/OfficialNeuroticfish/

Skład zespołu:

Sascha Mario Klein - klawisze, wokale
Henning Verlage - klawisze, produkcja

Biografia:

Neuroticfish to projekt z gatunku muzyki elektronicznej, który tworzą Sascha Mario Klein (klawisze, wokal) i Henning Verlage (klawisze, produkcja). Pierwotnie powstał na początku lat 90-tych jako alter ego Saschy Mario Klein'a. Neuroticfish eksperymentuje z elementami synth-popu, industrialu i EBM aby stworzyć własną mieszankę elektroniki: „Music For A Paranormal Life“, muzyczny koncept, jaki ma na celu obserwowanie życie poza normalnością.
Czerpiąc wpływy i inspiracje z brzmienia takich artystów jak Skinny Puppy, Nine Inch Nails i Depeche Mode, ten koncept analizuje neurozy, paranoje i emocjonalne zależności oraz ich efekty, destylując je w czysty i emocjonalny popis wokalny z nieco naiwnymi melodiami pop unoszącymi się ponad ostrymi bitami techno.

„Utwory są o tych wewnętrznych monologach, w jakich konfrontujesz się z daną osobą, mówiąc jej co tak naprawdę o niej myślisz. A potem, opuszczasz pole bitwy, z głową podniesioną wysoko w domniemanym triumfie. A te idealne, ostre jak brzytwa odpowiedzi, są pełne jadu, mądrości i inteligencji, nie zostały nigdy wypowiedziane w rzeczywistości. Niestety, również odczuwany jest żal, który towarzyszy werbalizacji emocji, jakie nie powinny być wypowiedziane.“
Z utworami takimi jak „Skin“, „Velocity“, „M.F.A.P.L.“ i „The Bomb“ Neuroticfish zdobył od razu alternatywne parkiety taneczne, a ich przeboje już od ponad dekady grane są w klubach na całym świecie.

W 2008 podczas Wave-Gotik-Treffen w Lipsku Neuroticfish ogłosił zawieszenie działalności, w celu nabrania od nowa swojego artystycznego wyrazu.
W 2012 na oficjalnej stronie zespołu pojawia się slogan „A sign of life?“, a wkrótce pogłoski o powrocie grupy na scenę, zaczynają się szerzyć niczym wirus. W czerwcu 2012 oficjalna strona FB Neuroticfish oprócz potwierdzenia powrotu na scenę, ogłasza jednocześnie, że zespół wraca do studia i pracuje nad nowymi utworami.

22 marca 2013 dawno oczekiwany pierwszy „Sign of life“ ma miejsce w postaci występu w Matrix Bochum, Niemcy. Ukazuje sie promocyjna EP-ka „Limited Behaviour“ z 3 nowymi utworami i remiksem „I don’t need the city“. Tydzień później kolejny znak życia ma miejsce na Resistanz Festival w Sheffield, co tylko potwierdza, że Neuroticfish wracają na dobre.