AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Rroyce - Karoshi

2017-10-20 (Aktualności)

Elektropopowa grupa Rroyce powraca ze swoim drugim albumem "Karoshi". Karoshi jest japońskim terminem określającym śmierć z przepracowania. Idea nadania tytułu płycie narodziła się podczas nagrywania albumu, gdy artyści nieraz musieli znaleźć złoty środek pomiędzy miłością do muzyki, swoją rodziną a codzienną rutyną pracy.
"Karoshi" jest również albumem o silnym przesłaniu socjalnym. Okładkę zaprojektowała Irene Berbee. W wersji Deluxe "Karoshi" zawiera aż 6(!) potężnych bonusów, zaczynając od akustycznej wersji "The Dying of your Pride" i "The Principle of Grace", przyprawiającymi o ciarki podczas słuchania, a do tego 4 mocne remiksy od tak znanych zespołów jak Eisfabrik, Rotersand, Beborn Beton czy Neuroticfish, jakie nadały utworom swojego brzmienia.

Grendel - Age of the Disposable Body

2017-10-19 (Aktualności)

5 długich lat minęło, odkąd VLRK znany jako Grendel wydał swój poprzedni album "Timewave Zero".
Teraz Grendel powraca z "The Age of the Disposable" – płytą, która okazuje się być kolejnym dziełem! 10 nowych utworów!
"Age of the Disposable Body" znów zawiera takie potężne klubowe przeboje jak "Dead Inside", "Fall like Rome", "Scorn", "Severed Nations", jak również melancholijne, prawie popowe kawałki jak - "Far away", "Flux".
Nowe dzieło wydane jest jako 2CD zawierające aż 14(!) bonusowych utworów z remiksami od Solar Fake, Assemblage 23, Plastic Noise Experience, Shiv-R, Lucovico Technique.
 

Ginger Snap5 - Against The Days

2017-10-18 (Aktualności)

Ginger Snap5 to Roman Soroka i Alex Pavluk. Ich nadchodzący album jest bardzo nowoczesny i dobrze nagrany. "Against The Days" pokazuje również dojrzały zespół, który wciąż jest oddany hybrydzie gęstego, mocnego EBM z pociągającym future pop, który uświetnia wyjątkowy wokal Romana Soroki. Tytuł "Against The Days" wyraża codzienną walkę w życiu rozdartym pomiędzy stres, presję, a przede wszystkim wojnę i najazd na ojczysty kraj bohaterów - Ukrainę.
 

Our Banshee - 4200

2017-10-17 (Aktualności)

Mark Verhaeghen i Dirk Ivens to duet, który potrafi zgodzić się na wspólną wizję i modus operandi, czego rezultatem jest coś wspanialszego niż tylko suma ich części składowych. Our Banshee, stworzony z Agi Taralas'em i Stefanem Böhm'em właśnie wydaje swój debiut "4200" i już można stwierdzić, że ta współpraca jest przykładem talentu o większym potencjale. Te dwie, mocno odmienne drogi muzyczne owocują muzyką elektroniczną z charakterem. "4200" ma z pewnością nawiązania do EBM, różnorodność i inne walory, przez co ten album tak dobrze brzmi: świetne kompozycje i mocne wokale.
 

Kirlian Camera - Sky Collapse

2017-10-16 (Aktualności)

"Sky Collapse" jest uwerturą przed nadchodzącą burzą. Jest nie tylko pierwszym singlem z nowego albumu Kirlian Camera - "Hologram Moon", ale również jest mrocznym utworem o rozpadającym się niebie i scenariuszach pozornie bez wyjścia. Do tego, wyznacza współpracę między dwoma najbardziej znanymi osobowościami świata dark electronic, gdyż Kirlian Camera nagrali go z ikoną szwedzkiej elektroniki Covenant - duet Eleny Alice Fossi z Eskilem Simonsson'em sprawia, że utwór ma swoją kulminację w jednym z najlepszych elektronicznych singli.

Coil with Black Sun Productions - The Plastic Spider Thing

2017-10-15 (Aktualności)

Reedycja kultowego albumu, zawierająca muzykę Coil całkowicie zremiksowaną i przearanżowaną w rytualnej formie, służącej jako ścieżka dźwiękowa do przedstawienia Black Sun Productions, które jest ekstremalną sztuką teatralną o tytule ‘The Plastic Spider Thing', podążającą za każdym ruchem artystów. Syntezatory, drony i psychodeliczne tekstury, prowadzące na mistyczną podróż, będącą testamentem dla niepodważalnego związku pomiędzy muzyką Coil, rytualną magią a sztuką.


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]