AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Escalator - 4 in 2

2016-12-14 (Aktualności)

"Antologia" jest jak dotąd ostatnim rozdziałem w historii Escalator, będąc wciągającą, niezrównaną sagą, a co ważniejsze, powstałą w czasie, gdy wciąż nie było pełnej komunikacji w związku z panującym socjalistycznym reżimem. Fakt częściowej kulturowej izolacji sprawia, że pomysły Escalator są jeszcze bardziej oryginalne i znaczące.
Stąd pierwszy występ na żywo Escalator poza Węgrami miał miejsce dopiero w 2008, w Dessau Beat Club, gdzie dzielili scenę z Armageddon Dildos.
Escalator to nie tylko "kultowy zespół", ale również jedna z najważniejszych grup w historii, której udało się rozwinąć osobistą podróż w niezwykle znaczący i niezależny sposób.
 

Nowy album Forever Grey - Alabaster Chamber

2016-12-13 (Aktualności)

Po ogromnym sukcesie wydanego w ubiegłym roku albumu "Boundaries" pochodzący z Michigan zespół Forever Grey powraca z nowym krążkiem zatytułowanym "Alabaster Chamber", płyta podobnie jak i poprzednia została wydana przez nasz rodzimy label Bat-Cave Prod. Muzyka tego amerykańskiego duetu to mieszanka muzyki z pod znaku gothic, darkwave oraz coldwave - gitarowe plamy przenikające się wzajemnie z retro brzmieniem syntezatorów, kołysające rytmy nadające się zarówno na pogrzeb jak i na imprezę.

Debiut Huty Plastiku - Bezlubie

2016-12-12 (Aktualności)

Właśnie ukazał się debiutancki album pochodzącego z Warszawy zespołu Huta Plastiku! Na płycie zatytułowanej "Bezlubie" znajduje się osiem kompozycji utrzymanych w konwencji polskiej zimnej fali - hipnotycznych, chłodnych, chwytających za duszę i podszytych sporą dawką niepokoju. "Bezlubie" to pozycja obowiązkowa dla fanów Madame, Klaus Mitffoch, Made In Poland, 1984, Variete czy Cieplarnii.

Ugasanie - Border of Worlds

2016-12-10 (Aktualności)

Ugasanie powraca z nowym albumem, który koncentruje się na ludziach mieszkających w tundrze i na północy.
Odrodzony Szaman powraca, nabywając zdolności do przekraczania światów. Z darem uwolnienia swojego plemienia od choroby, komunikacji ze zwierzętami i porozumiewania się z duchami.
Ugasanie to prawdziwy mistrz polarnego ambientu i mroźnego klimatu.

Orange Sector - Farben

2016-12-05 (Aktualności)

Nadchodzi trzecia część trylogii Orange Sector. Po "Monoton" i "Stahlwerk" limitowana EP-ka nosi tytuł "Farben". Główny utwór jest zatytułowany "Farben", jest to potężny klubowy przebój, który sprawi że będziecie tańczyć! Drugi ważny kawałek to "Götter", stare, pulsujące ebm skierowane na występy na żywo, bardziej niż wcześniejsze utwory. "Ich sehe dich sterben" to hołd złożony wszystkim tym, którzy niedawno umarli. Zespół postanowił w osobisty i poruszający sposób "pożegnać się i podziękować", tworząc ten kawałek. Jako bonus EP-ka zawiera świetne remiksy w wykonaniu AD.keY, Zoon Politicon i Blitzmaschine. Wersja CD "Farben" jest ściśle limitowana do 300 kopii na całym świecie.

Blutengel - Complete

2016-12-02 (Aktualności)

Nowy singiel "Complete" to rzadki skarb na scenie popowo-elektronicznej. Limitowane MCD zawiera utwór tytułowy w wersji singlowej i remiksie, jak również dwa dodatkowe, nowe kawałki. Chris Pohl wypracował swoją bolesną, lecz nieuniknioną część istnienia każdego człowieka, w jeden z najbardziej intensywnych krążków w historii grupy. "Complete" łączy przebojowy mrok z chwytającą, ponurą intensywnością, aby stworzyć szczere, głęboko emocjonalne doświadczenie, jakie nie jest często spotykane na współczesnej scenie eletronicznej. "Complete" oznacza najbardziej konsekwentną ewolucję - to skutecznie wciągająca podróż, jaka efektywnie porywa słuchacza swoim urokiem.


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]