AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Monolog - Conveyor

2017-02-07 (Aktualności)

Projekt Madsa Lindgren’a Monolog wciąż się zmienia, dążąc do ekstremum, w ramach poszukiwań muzycznych, technicznych i emocjonalnych. Czy są to młócące bębny, czy delikatne harmonie, te muzyczne rejony tętnią życiem przez łączenie silnych kontrastów. Album 'Conveyor’ prezentuje ostatnie działania artysty w mocniejszym, bardziej intensywnym wydaniu, będącym bardziej bezpośrednią formą wyrazu, jakiej wcześniej nie słyszeliśmy w dokonaniach Monolog. Genialnie wyprodukowany i starannie skomponowany, zawiera dziesięć intensywnych, porywających utworów, zapewniających ścianę mocnych bitów, potężnych linii basów i dronów, majestatyczne syntezatory i dobrze wkomponowane sample.

The Godfathers - A Big Bad Beautiful Noise

2017-02-06 (Aktualności)

Legendarny brytyjski zespół The Godfathers powraca z triumfalnym hukiem! Znany z takich niezwykle cenionych i wpływowych albumów jak 'Birth School Work Death' i 'Hit By Hit', które sprawiły że krytycy i fani na całym świecie od dziesięcioleci cierpią na ślinotok, nowe wydawnictwo łączy ich znak rozpoznawczy w postaci pierwotnego rock and rolla, niezwykle melodyjnych przebojów i ostrych gitar z wytrwałym, lirycznym nastawieniem.
 

Alec Empire - Volt ost

2017-02-02 (Aktualności)

"Volt" to ścieżka dźwiękowa do filmu o tym samym tytule z Benno Führmann'em, najnowszym w dorobku reżysera Tareka Ehlail'a ("Chaostage"), który prezentuje dystopijne, policyjne państwo przyszłości. Alec Empire, odpowiedzialny za Atari Teenage Riot, jest idealnym artystą, jeśli chodzi o radykalne brzmienie dark electronic.
Zarówno film, jak i ścieżka dźwiękowa, opierają się na niekończących się dualizmach dnia i nocy, grupy i jednostki, z których Empire uczynił motyw przewodni. Przyjął on minimalistyczne podejście, podobnie jak John Carpenter w "Escape from New York".
"Lubię podporządkowywać się nastrojom i tempu filmu. Nie ma innej drogi, jak wtopić dynamiczną muzykę pomiędzy wyjątkowo niskie pasaże i głośne erupcje, w hałas towarzyszący filmowym scenom. Wiadomo, oznacza to szybkie nagrywanie, ponieważ jak tylko prace nad obrazem są zakończone, wszystko inne finiszuje się z pośpiechem." Alec Empire.
 

Electro Fear prezentuje teledysk do House on Haunted Hill

2017-01-30 (Aktualności)

Electro Fear postanowił osłodzić oczekiwanie na debiutancką płytę, publikując teledysk do jednego z singli.

Karsten Pflum - Sleep Concert

2017-01-29 (Aktualności)

Podejście Karstena przy tworzeniu tego albumu opiera się na wydarzeniu, które miało miejsce 1 kwietnia 2016, kiedy to artysta razem z biblioteką Herlev zaprosili niewielką publikę na dziewięciogodzinny koncert przez pejzaże dźwiękowe ambient nie z tej ziemi, w zaciemnionym otoczeniu. Wymagało to użycia szerokiej palety elektronicznych instrumentów, aby stworzyć muzykę dedykowaną pograniczu jawy i snu.
Krótko po tym, jak słuchacze rozpoczęli swoją mającą trwać aż 9 godzin dźwiękową podróż, brzmienie z magicznych skrzynek zaczęło zanikać. Czy melodia kołysanki budzi poczucie ciepła i komfortu, czy tworzy przerażające koszmary, to pierwsze z pytań, które umysł musi przetworzyć.

Absurd Minds - Tempus Fugit

2017-01-28 (Aktualności)

Od czasu powstania w 1995 mają na koncie pięć albumów i kilka innych wydawnictw na całym świecie, a które są rezultatem kreatywnego okresu Tilo Ladwig'a i Stefana Grossmann'a, jaki dzięki współpracy z Francesco D'Angelo stał się jednym z największych sukcesów w historii tego muzycznego projektu.
Absurd Minds w końcu wydaje długo oczekiwany szósty LP zatytułowany "Tempus fugit", który jest efektownym powrotem i już jest jednym z jaśniejszych muzycznych dokonań w 2017. Brzmienie jest mocniejsze niż dotąd!
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]