AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Our Banshee - 4200

2017-10-17 (Aktualności)

Mark Verhaeghen i Dirk Ivens to duet, który potrafi zgodzić się na wspólną wizję i modus operandi, czego rezultatem jest coś wspanialszego niż tylko suma ich części składowych. Our Banshee, stworzony z Agi Taralas'em i Stefanem Böhm'em właśnie wydaje swój debiut "4200" i już można stwierdzić, że ta współpraca jest przykładem talentu o większym potencjale. Te dwie, mocno odmienne drogi muzyczne owocują muzyką elektroniczną z charakterem. "4200" ma z pewnością nawiązania do EBM, różnorodność i inne walory, przez co ten album tak dobrze brzmi: świetne kompozycje i mocne wokale.
 

Kirlian Camera - Sky Collapse

2017-10-16 (Aktualności)

"Sky Collapse" jest uwerturą przed nadchodzącą burzą. Jest nie tylko pierwszym singlem z nowego albumu Kirlian Camera - "Hologram Moon", ale również jest mrocznym utworem o rozpadającym się niebie i scenariuszach pozornie bez wyjścia. Do tego, wyznacza współpracę między dwoma najbardziej znanymi osobowościami świata dark electronic, gdyż Kirlian Camera nagrali go z ikoną szwedzkiej elektroniki Covenant - duet Eleny Alice Fossi z Eskilem Simonsson'em sprawia, że utwór ma swoją kulminację w jednym z najlepszych elektronicznych singli.

Coil with Black Sun Productions - The Plastic Spider Thing

2017-10-15 (Aktualności)

Reedycja kultowego albumu, zawierająca muzykę Coil całkowicie zremiksowaną i przearanżowaną w rytualnej formie, służącej jako ścieżka dźwiękowa do przedstawienia Black Sun Productions, które jest ekstremalną sztuką teatralną o tytule ‘The Plastic Spider Thing', podążającą za każdym ruchem artystów. Syntezatory, drony i psychodeliczne tekstury, prowadzące na mistyczną podróż, będącą testamentem dla niepodważalnego związku pomiędzy muzyką Coil, rytualną magią a sztuką.

Sin.Sin - Nobody’s Heroine

2017-10-14 (Aktualności)

"Nobody’s Heroine" nadchodzi i Kristell L. zaprasza nas do odkrywania jej osobistego i niemal introspektywnego świata, na który składają się tęcze i jasne noce, ale czasami nawiedzają go mroczniejsze cienie i nadprzyrodzony klimat.
Sin.Sin nie zna umiaru i zwyczajnie przenosi nas tam, gdzie jej gorąca wyobraźnia prowadzi, wzmocniona przez magiczne moce jej emocjonalnej i grzesznej duchowej fantazji.
Kristell L., dosłownie otwiera się na nowy projekt Sin.Sin, dzięki któremu może rozłożyć swoje skrzydła motyla i odkryć bardziej kolorową stronę własnej osobowości.

Klutae - Black Piranha

2017-10-13 (Aktualności)

Claus Larsen (Leaether Strip, Am Tierpark, Sequential Access) powraca z pełną mocą ze swoim elektro punkowym alter ego Klutæ, wraz ze swoim nowym, błyszczącym albumem zatytułowanym "Black Piranha".
Minęło już 6 lat minęło od czasu wydania niezwykle udanego albumu "Electro Punks Unite" w 2011, więc nadszedł czas, aby moc elektro powróciła z nowym podejściem do starej szkoły elektro/EBM punk.
 

La Santé - Pogansky

2017-10-12 (Aktualności)

La Santé jest solowym projektem, który powstał w Szwecji w styczniu 2012. Skrystalizował się w głowie Andree van Berg’a po wcześniejszej pracy przy AVDB, Psychokinetics i Muezin. Warto również zapamiętać, że muzyk czerpie również inspiracje z dokonań formacji DHM, jaka rozpoczęła swoją działalność w Puławach w latach 80-tych.
La Santé jest jednym z najbardziej obiecujących i mniej znanych projektów, jakie niedawno się pojawiły na współczesnej, europejskiej scenie elektro. Jego technologiczny styl ma dużo charyzmy, mocy i coś jeszcze, co zdecydowanie jest chwytliwe i opiera się głównie na połączeniu starej szkoły elementów EBM z intrygującymi odcieniami coldwave.
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]