AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Paleowolf - Genesis

2016-12-21 (Aktualności)

Paleowolf to poboczny projekt Scorpio V z Metatron Omega.
Prehistoryczna podróż w czasy sprzed cywilizacji odznacza swoje piętno na ziemi. Dalekie dźwięki lasu malują obraz świata nietkniętego ręką współczesnego człowieka. Szamani paleolitu intonują nad potężnymi, plemiennymi bębnami, podczas gdy antyczny człowiek wyrasta ze zdobyczy na predatora. Noc jest młoda a krwawe łowy zaraz się rozpoczną.

Tenek - Imitation of Life

2016-12-20 (Aktualności)

'Imitation of Life' - dostarcza więcej zremasterowanego brzmienia, wraz z dwoma genialnymi remiksami: utrzymanym w analogowych dźwiękach lat 80-tych remiksie Nika Hodges'a i przeróbce o mrocznym, rockowym zabarwieniu Ghostlights/Sam Morrison. A potem następuje coś zupełnie innego i niespodziewanego dla tego wydawnictwa - niezwykła wersja z pianinem "A New Foundation" Matta Jessup'a.
'What Kind of Friend?' - ma dwie wyjątkowe wersje alternatywne: ostry miks powerhouse w wykonaniu dobrze znanego w Wielkiej Brytanii kompozytora/producenta Andy Gray'a/ Grayedout, do tego nieoczekiwane mroczne brzmienie jakie dostarcza remiks w wykonaniu Martina Swan'a/Vile Electrodes.
Bonus jest podsumowaniem zremasterowanego utworu "Sombre Friday", który pierwotnie ukazał się na pierwszym krążku Tenek "Stateless".
 

Marc Heal - The Hum

2016-12-19 (Aktualności)

Debiut legendy alternatywy Marca Heal'a, frontmana Cubanate, C-Tec, Pigface i Ashtrayhead. Album zawiera dziesięć nowych utworów nagranych w Singapurze i w wielu przypadkach inspirowanych chaotycznym życiem wschodnich metropolii.
"Cóż, był to dla mnie niesamowity proces. Dawno nic mnie nie zainspirowało do stworzenia muzyki. Latami nic nie nagrywałem. Nagle nie mogłem przestać. Stworzyłem 16 utworów w 5 tygodni." mówi Marc.
Pomimo tego, że wciąż korzysta z ostrej elektroniki, opartej na muzyce industrialnej, brzmienie nowego krążka różni się od twórczości Cubanate.

Underviewer - Wonders & Monsters

2016-12-16 (Aktualności)

Underviewer niedawno odzyskał sporo utworów ze swoich wczesnych nagrań na taśmie, a nawet odtworzył kilka z nich, pieczołowicie wykorzystując te same maszyny vintage, jedynie w niewielkim stopniu je adaptując. Te utwory zostały teraz zebrane w zaskakującą formę debiutu zespołu, który istnieje już od ponad 38 lat!
"Wonders & Monsters" znakomicie oddaje siłę i ponadczasowy melodyjny dualizm muzyki, jaka pasuje wszędzie i w każdym czasie, a która nigdy nie rościła sobie praw aby należeć do jakiejś formy awangardy…14 utworów rozpościera się między ogniem a lodem, niesionych przez charakterystyczny i niepowtarzalny głos Jean-Luca De Meyer'a, napędzanych ostrym i nowoczesnym stylem produkcji Patricka Codeny.
 

Various Artists - Recovery For You (An Alfa Matrix Tribute To Front 242)

2016-12-15 (Aktualności)

Front 242 od zawsze miał swoją wizję przyszłości. Stąd, przy najwyższym poziomie szacunku, zespoły wytwórni Alfa Matrix zadecydowały, aby zamknąć okrągłą 35-tą rocznicę narodzin oddając piękny hołd tej żyjącej legendzie. 32 zespoły, z których każdy zmierzył się z jednym utworem z robiącego wrażenie muzycznego repertuaru Front 242, tych inspirujących dokonań pionierów elektronicznego mistrzostwa, gdzie nie brakuje wciąż prawdziwej kreatywności. Wybierając utwory z całej dyskografii zespołu, z albumów od "Geography" po "Pulse", mogą oni jedynie potwierdzić jak wymagająca dla uszu jest twórczość grupy, która wciąż od nowa oferuje nam inspirujący wgląd w przyszłość muzyki elektronicznej.

Escalator - 4 in 2

2016-12-14 (Aktualności)

"Antologia" jest jak dotąd ostatnim rozdziałem w historii Escalator, będąc wciągającą, niezrównaną sagą, a co ważniejsze, powstałą w czasie, gdy wciąż nie było pełnej komunikacji w związku z panującym socjalistycznym reżimem. Fakt częściowej kulturowej izolacji sprawia, że pomysły Escalator są jeszcze bardziej oryginalne i znaczące.
Stąd pierwszy występ na żywo Escalator poza Węgrami miał miejsce dopiero w 2008, w Dessau Beat Club, gdzie dzielili scenę z Armageddon Dildos.
Escalator to nie tylko "kultowy zespół", ale również jedna z najważniejszych grup w historii, której udało się rozwinąć osobistą podróż w niezwykle znaczący i niezależny sposób.
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]