AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Askew -Volume One

2017-01-21 (Aktualności)

"Volume One" to długogrające wydawnictwo od kolektywu experimental noise Askew. Wyprodukowany przez Justina Bennett'a (Skinny Puppy, kETvECTOR, Bahntier) i Jeffa "Squigg" Smith'a (Ohgr), natomiast brzmienie Askew to proste odbicie tego, co artyści zgromadzeni w Studio 23 Bologna, zarówno z i spoza wytwórni, stworzyli w ramach jedynej w swoim rodzaju wydłużonej improwizacji i eksperymentów dźwiękowych, przy wykorzystaniu rzadkich i niespotykanych, tworzących hałas instrumentów, syntezatorów i nie tylko. Wespół z Bennett'em i Smith'em za "Volume One" są odpowiedzialni Filippo Corradin (Bahntier, Creature From The Black), Dre "Databomb" Robinson (Thee Databomb), i Joe Virus (Robot Seppuku Crisis, AntiVaxxer).

Dostępny do darmowego pobrania przez Bandcamp.

Frame Of Mind - Murderous Thoughts

2017-01-12 (Aktualności)

Założony w 1988 Frame of Mind przez znanych muzyków - Michaela Friedrich'a (muzyka, syntezatory, programowanie) i Marko Hein'a (teksty i wokal), tworzy muzykę dark electro wave, inspirowaną przez ich bohaterów, Skinny Puppy. Jako część "pierwszej fali" nowych zespołów tego gatunku, grupa nagrała dwa utwory: "Love is…" i "...Is love", na pierwszą część słynnej kompilacji "Body Rapture", wydanej w 1990 przez Talla 2XLC. Po tym, jak zostali zauważeni przez scenę i po wielu różnych występach na żywo, zespół zaczął nagrywać swój pierwszy album długogrający.
Przez przypadek, Marko poznał w 2015 Torbena Schmidt'a, i tak oto powstał pomysł na wydanie kolejnego klasycznego CD. Jako część serii, teraz ukazuje się ten prawdziwy rarytas, zatytułowany "Murderous Thoughts", ponownie zremasterowany cyfrowo przez Guido Fricke z Audion-X.
Po prawie 30 latach od stworzenia, album wreszcie ujrzy światło dzienne! Ściśle limitowany, nie będzie reedycji.

Llumen - The Memory Institute

2017-01-11 (Aktualności)

"The Memory Institute", to od dawna oczekiwany długogrający, debiutancki album od belgijskiego artysty audio-wizualnego - Pietera Coussement'a, który prezentuje zróżnicowaną paletę brzmienia, łączącego starą szkołę elementów EBM, z bardziej nowoczesną elektroniką. To obrazuje szeroki wachlarz stylów, jakim posługuje się Llumen, a jaki wiąże się z umiłowaniem zespołu do złożonych warstw aranżacji, pulsujących basów i równomiernych bitów.
Llumen dostarcza mocno urozmaicony album, który obejmuje wiele z aktualnych trendów muzyki dark electronic, łącząc nawiązania do EBM, emocjonalny, melodyjny wave i nowoczesne, elektroniczne trendy.

Kant Kino - Kopfkino

2017-01-10 (Aktualności)

Bardziej niż dotąd, Kant Kino z "Kopfkino" zdołali inteligentnie połączyć rozdzierające linie basu, szybko wybijane bity elektro z bardziej melodyjnymi aranżacjami syntezatorów i chwytliwymi wokalami.
Ambitne podejście do brzmienia przypomina nam o tym, jak szerokie może być spektrum wpływów muzycznych Larsa i Kennetha. Mocno podpierając się wpływami wczesnego EBM, Kant Kino ze swoim nowym albumem eksploruje i oddaje w jaki sposób nasze umysły poddają się tworzeniu własnych scenariuszy. Mogą one tworzyć zarówno najlepsze, jak i najgorsze myśli w naszym życiu…
Wydawnictwo zawiera 6 wyjątkowych, bonusowych utworów, a do tego dodatkowe remiksy i efekty owocnej współpracy z innymi zespołami i DJ-ami.

Apocryphos, Kammarheit, Atrium Carceri - Echo

2017-01-09 (Aktualności)

Simon, Pär i Robert ponownie łączą siły od czasu ostatniego wspólnego wydawnictwa, "Onyx".
"Echo" eksploruje ludzką słabość do autodestrukcji. Tak jak cykliczna jest natura, podobnie jest z dążeniem człowieka do zniszczenia. Niczym ćma kierująca się w stronę pulsującego światła, bolesne historie z przeszłości powracają z przerażającą radością.
Dudniące drony uderzają w twoją klatkę piersiową, a łagodny kontur basu głaszcze odległe pianino. Stonowane buczenie przepływa wprost z nocnego studia Pära z zimnej, zimowej Szwecji. Z drugiej strony, na horyzoncie Robert odtwarza moc anielskiego chóru. Zapach spalonych obwodów, podczas podkręcania zniekształceń aż do punktu topnienia, dochodzi z głębokich lasów Pensylwanii.

Stworzony i wyprodukowany przez: Apocryphos - Robert Kozletsky, Kammarheit - Pär Boström, Atrium Carceri - Simon Heath.
Grafika i mastering: Simon Heath.
 

Cryo Chamber - Dark Ambient of 2016

2016-12-28 (Aktualności)

Kontynuując coroczną tradycję Cryo Chamber przedstawia kilka ciekawych wydawnictw z tego roku. Niektóre dobrze wypadają w naszych mrocznych granicach, a inne zarysowują powierzchnię, rozciągając swe atramentowe macki pośród sąsiadujących gatunków.
Na tym trwającym ponad godzinę albumie, możemy odkryć God Body Disconnect, Apocryphos, Sabled Sun i znacznie więcej.

00:00 God Body Disconnect - Rise of the Dormant Host
06:53 Hoshin - Souvenir from the Sacred
13:14 Keosz - Low Down
18:49 Sabled Sun - Overgrown
22:55 Metatron Omega - Transductio
31:40 Apocryphos - Consanguineous Spirit
39:44 ProtoU - Unreal Symbols
50:20 Cities Last Broadcast - Glossolalia
57:02 Enmarta - Apokatástasis II
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]