AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Various Artists - Electrostorm Vol.8

2017-04-14 (Aktualności)

Ósma odsłona popularnej składanki po raz kolejny prezentuje selekcję nowych utworów od najważniejszych grup na scenie i najbardziej obiecujących debiutantów. CD zawiera jeszcze więcej nowych i wcześniej nie wydanych kawałków niż dotychczas.
Kompilacja "The Electrostorm Vol.8" nie tylko dostarcza imponującej kolekcji najlepszych artystów i debiutantów na scenie, zawierając kompozycje od Blutengel, Hocico, Combichrist, Agonoize, Dive, Solar Fake, Chrom, Solitary Experiments, Melotron, Ashbury Heights, Rummelsnuff, Cephalgy, The Sexorcist, Massive Ego, Too Dead To Die, The Juggernauts i nowego, pobocznego projektu Agonoize, Any Second, ale również zawiera wiele zupełnie nowych i wcześniej nie wydanych kawałków od Hocico, Agonoize, Solitary Experiments, Melotron, Ashbury Heights i wielu innych.

 

Dread - In Dub

2017-04-13 (Aktualności)

Dread to nowo powstały projekt legendarnego artysty dźwięku Briana Williams'a, który rozpoczął już w 1980 roku pracę jako Lustmord i od tamtej pory tworzy mroczne brzmienie mające wpływ i kształtujące nie tylko takie gatunki muzyczne jak ambient i industrial, ale również filmy i gry.
Moc i intensywność tego wydawnictwa stanowi napięcie i trance, które zwracają uwagę na kształt, głębię brzmienia i samą muzykę. Utwory instrumentalne zanurzone są w przypływach i odpływach dźwięków i pogłosie, pojawiając się tu i ówdzie w trakcie miksowania, a utrzymane są przy wyraźnym użyciu zróżnicowanych aplikacji pogłębiających dźwięki basu. Wykorzystanie wokali, akustycznych bębnów i elektrycznej gitary w wykonaniu Wesa Borland'a (Limp Bizkit) pozwala na wyrazisty i organiczny odbiór muzyki, pomimo tego, że efekty są wyprodukowane elektronicznie.

Eff Dst - Blackout

2017-04-12 (Aktualności)

Eff Dst to elektroniczny projekt muzyczny stworzony przez kompozytora, programistę i wykonawcę, Dmitry Stepnov'a (Diffuzion). Łącząc industrial, experimental, ambient, idm i gatunki trance, muzyka Eff Dst zawiera intrygujące motywy, które sięgają od łagodnych po ostre i nierówne.
Album Eff Dst 'Blackout' wprowadza najwyższy balans pomiędzy emocjonalnie oniryczny nastrój i hipnotycznie fascynujące tekstury rytmu. 11 różnych krajobrazów dżwiękowego geniuszu wypełnione jest przez idylliczne, unoszące się melodie syntezatorów, soczyste ciepło, zanurzone w oceanie rozbrzmiewających podkładów. Piękno pejzaży dźwiękowych ambientu złączone ze złożonością idm i ostrością muzyczną industrialu.

Crisis Actor - Slave New World

2017-04-11 (Aktualności)

Crisis Actor, projekt takich artystów jak David Thrussell (Snog/Black Lung) i Tony d'Oporto (Gnomes Of Kush/Gnome & Spybey) wydaje długo oczekiwany, pełnowymiarowy debiut 'Slave New World', po dobrze przyjętych cyfrowych singlach i EP-kach.
To jednolita teoria i odważne stwierdzenie konspiracji folkloru i prekognicji. Mocny, polityczny okrzyk z nizin o podłożu informacyjnym. Zróżnicowane, ścisłe, ale spójne stwierdzenie o sejsmicznym niezadowoleniu. Taneczna mieszanka o alchemicznym potencjale, umieszczona w uniwersalnej inwigilacji.
Crisis Actor to idealne połączenie inteligentnego EBM z podejściem techno i komentarzem społecznym.

Seven Trees - Trauma Toxicity

2017-04-10 (Aktualności)

Wreszcie. Jeden z najlepszych powrotów na szwedzkiej scenie. Duet Seven Trees gra dark elektro/industrial, i teraz powraca. W końcówce lat 90-tych szybko stali się gwiazdami sceny, dzięki albumowi "Embracing The Unknown". Potem mocno przycichli, ale teraz wracają. "Trauma Toxicity" to 5 zupełnie nowych utworów, z mrocznym, nawiedzonym i klimatycznym, wspaniałym industrialem.
 

Phonothek - Red Moon

2017-04-08 (Aktualności)

"Red Moon" jest kontynuacją znanego już motywu Phonothek o nieuchronnej zagładzie naszej planety.
Samotna, smutna trąbka gra pośród ruin budowli. Ziemia jest sucha, pokryta pyłem, nic na niej nie rośnie. Tam gdzie do niedawna rozbrzmiewał śmiech dzieci, skrzypią resztki zniszczonej huśtawki. Ziemia umiera.
"Red Moon" eksploruje świat w płomieniach, przy wykorzystaniu atonalnego instrumentarium i złożonej atmosfery. Przywraca do życia brzmienie starego świata.

Stworzony i wyprodukowany przez Phonothek.
Współpraca: altówka - Giorgi Cagareli, puzon - Mamuka Beqauri, trąbka/róg/baryton - George Shamanauri.
Okładka: George Van De Kamp.
Grafika digipaku: Simon Heath.
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]