AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Gary Numan - Savage

2017-09-12 (Aktualności)

Gary Numan wydaje album "Savage (Songs From A Broken World)", którego narracja toczy się w trakcie apokaliptycznego, post-globalnego ocieplenia na ziemi, jakie następi w niedalekiej przyszłości. To ostre, surowe środowisko, tak jak ocaleni, którzy po nim wędrują.
"Utwory opowiadają o rzeczach jakie robią ludzie w tym trudnym i przerażającym środowisku" wyjaśnia Numan. "Jest o desperackiej potrzebie przetrwania i wszystkich brzydkich sprawach jakie się dzieją i o tym, jak nawiedzają one tych, którzy je zrobili. Mówi o potrzebie wybaczenia."
 

La Scaltra - Freakshow

2017-09-11 (Aktualności)

"Freakshow" to wyjątkowy album stworzony przez ten eklektyczny i pomysłowy duet, który wykorzystuje minimalistyczne syntezatory i oryginalne brzmienie new wave, upiększone odpowiednią porcją post-punk. W szczególności proste melodie i aranżacje, na które składa się bas, gitara, syntezator i automat perkusyjny, wzmocnione są przez przypominające fale głosy, rzucające swe nieodparte zaklęcia.
"Freakshow" jest bezkompromisowo zimny, mroczny i minimalistyczny, niesamowity i złowieszczy, niczym spacer po dawnym cmentarzu osnutym mgłą i blaskiem księżyca. Ich motto to "Odnajdź piękno w ciemności"!
La Scaltra prezentuje najcudowniejszy gloomy-goth, pełen mrocznej kreatywności i niebiańskiego smutku.
 

Somatic Responses - Pattern Seeking

2017-09-08 (Aktualności)

Somatic Responses to projekt otwarty na szeroką gamę współczesnej muzyki elektronicznej.
Pomimo tego, że ich wyjątkowy styl jest wciąż widoczny, muzycy nie hamują się, aby wykorzystywać w swoich nagraniach różne wpływy. Ta stylistyczna swoboda jest istotnym elementem wydawnictwa 'Pattern Seeking', gdzie bracia Healy zawarli wiele dźwiękowych kierunków, od soczystego ambientu po uderzające techno, chwytliwe elektro i abstrakcyjne bity tworząc jeden, zróżnicowany i zachwycający album - koegzystencję synkopowej ostrości i enigmatycznej atmosfery.

Dead Man Recovering - Panic In Slow Motion

2017-09-06 (Aktualności)

Styl Dead Man Recovering ma rzadką zdolność do łatwego i idealnego wpasowania się zarówno dla mniej jak i bardziej wymagającego słuchacza. Duński projekt solowy Kennetha Steen Larsen'a oferuje wyjątkowe brzmienie inspirowane jednoznacznie przez elektro-synthpopowe wspomnienia z lat 80-tych, unowocześnione przez awangardowe podejście, z urokiem sugestywnych melodii, mających porwać od pierwszego słuchania. Album "Panic In Slow Motion" jest sugestywnym dokumentem, który przekona do siebie wszystkich fanów tego specyficznego gatunku. 12 utworów jest świeżych i introspektywnych, o estetycznym zmyśle i miłym wykończeniu, i zawiera czyste, inteligentne wokale, jak i wyrafinowane partie klawiszy i rytm automatu perkusyjnego nagrany z różną prędkością.

 

Fires - Red Goes Grey

2017-09-04 (Aktualności)

Pochodzący z Nashville zespół Fires tworzy zniewalającą mieszankę amerykańskiego industrialu, popu i mrocznej elektroniki z istotnym dodatkiem synthwave. Album zawiera również wpływy taki popowych artystów jak Imperative Reaction, The Killers, Carpenter Brut, Survive czy Kesha. Krążek powstał w czasie intensywnych i głębokich osobistych wstrząsów, przez co każdy zawarty na nim utwór naładowany jest emocjonalną intymnością.

Projekt 26 - Violets and Violence

2017-09-01 (Aktualności)

Pochodzący z Niemiec bracia Nico (bębny) i Timo T. (wokal) założyli Projekt 26 w 2013, łącząc z sukcesem siłę ostrego grania starej szkoły EBM i chwytliwych melodii synthpop, tworząc swoje własne, wyjątkowe brzmienie.
Od 2015 grupę wspierają Cyril M. (syntezator) i Tim B. (2. syntezator), dopełniając składu grającego na żywo, dzięki czemu energia jest odpowiednio rozprowadzana na scenie.
Projekt 26 zagrał na takich imprezach jak Familientreffen Sandersleben XI czy supportował takie znane zespoły jak Spark!, The Invincible Spirit czy Velvet Acid Christ.
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]