AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Tashaki Miyaki - The Dream

2017-04-07 (Aktualności)

Na swoim debiucie, Tashaki Miyaki pewnie wykracza poza swoje minimalistyczne brzmienie znane z poprzednich EP-ek, wydanych własnym nakładem. Soczyste, rozbudowane aranżacje tworzą spójną sekcję rytmiczną, a pochodzące z innego świata dźwięki gitary Luka Paquin budują atmosferę. Teksty dotyczą kryzysu egzystencjalnego, współczesnej kultury amerykańskiej i romantycznej miłości, co podkręca dodatkowym bólem nawiedzony, ciepły wokal Paige Stark. "The Dream" tworzy dobrze znany, a przy tym ezoteryczny klimat, odwołujący się zarówno do klasyki i futuryzmu, który mocno osadza wyjątkowe brzmienie i wokal Tashaki Miyaki.

Merciful Nuns - A-U-M

2017-04-05 (Aktualności)

The Merciful Nuns powracają ze swoim 9 albumem "A-U-M". Dostarcza on głębokiego, lyricznego kontekstu na tle hipnotyzujących pejzaży dźwiękowych i starannie zaaranżowanych orkiestracji, nasyconych porywającą energią. Tym razem podróż prowadzi nas w świat filozofii Wschodu, trasa wyznaczona jest w sposób, do jakiego przyzwyczaili się już fani grupy, a który niewątpliwie spełni ich oczekiwania na "A-U-M". Wokale, bas i gitary są zaaranżowane w idealnej harmonii i nawzajem się wspierają. Nie odnosi się wrażenia, że słucha się trzech indywidualistów pracujących razem, tylko skoordynowanej jedności.
 

Architect - Deconfiguration

2017-04-03 (Aktualności)

Daniel Myer znany jako Architect na tym singlu prezentuje najnowszy utwór ‘Deconfiguration’ - technoidalną hybrydę idm, która zawiera ostre, wybijające rytm taneczne bity i zapierające dech melodyjne pasaże. Krążek zawiera również wyjątkową, mocną wersję club mix, minimalistyczny spokojny remiks od pochodzącego z Bristolu i grającego techno Joe Farr'a oraz nasycony perkusją kawałek w wykonaniu kanadyjskiej legendy sceny elektronicznej, Rhysa Fulber'a (Conjure One/Front Line Assembly).
 

ES23 - Erase My Heart

2017-03-29 (Aktualności)

Stylistycznie osadzeni w kilku gatunkach muzycznych, ES23 dają to co najlepsze na swoim najnowszym albumie "Erase My Heart": chwytliwe linie syntezatorów, linie basu uwodzące do tańca, jak i porywający i agresywny wokal w wykonaniu Daniela Pad'a.
Utwór otwierający to wydawnictwo, "Start To Dream", zaprasza słuchacza do relaksu w swych słodkich melodiach syntezatorów i ma łagodny charakter. Ale spokój nie trwa długo, gdyż kolejny kawałek, "Erase My Heart", sprawia że nogi rwą się do tańca.
Wszystko, czego brakowało na scenie, znajduje się w tych zupełnie nowych 11 utworach, a zespół rozpoczyna ponownie swój atak na mroczne kluby całego świata.

Clan of Xymox - Days of Black

2017-03-28 (Aktualności)

Posępne dni wymagają mrocznej muzyki. Takie dzieło jak "Days of Black" po ponad 33 latach na scenie, łączy monotonny rygor opływając przy tym lekkością i zestawiając młodzieńcze "Sturm und Drang" z wiedzą doświadczonego artysty. Stąd utwór rozpoczynający płytę pełnymi wigoru bębnami, ma przykuwające uwagę post punkowe gitary, a siejące grozę syntezatory pozostają tylko tłem.
Clan Of Xymox udowadnia, że wie jak balansować dźwiękiem, jest dojrzałą i estetycznie perfekcyjną jednostką, której nic nie powstrzyma, a do tego łączy trzy dekady w historii muzyki w najbardziej klimatyczny, porywający i zniewalający sposób. Wszystkie utwory i każdy z osobna posiadają swoje momentum, które hipnotyzuje każdego kto znajduje się w pobliżu, przekładając aurę lat 80-tych, niemającą sobie równych, na nasze mroczne czasy.

Northumbria - Markland

2017-03-27 (Aktualności)

"Markland" to drugi album z trylogii Northumbria, inspirowany odkryciem Kanady przez Wikingów.
W chwili gdy stawiasz stopy w Markland, słona mgła oceanu ustępuje, rozwiewając się wokół twoich ciężkich butów, kiedy stąpasz nimi po skale. Niezbadany teren, wciąż jest nieodkryty. Wiatr wyje wokół górskich szczytów, a z oddali dochodzą jakieś odgłosy.
Wykorzystując tylko gitarę i bas, nagrywając własne improwizacje na żywo, Jim Field i Dorian Williamson tworzą głębokie tekstury oddające brzmienie świata. Odtwarzając eksploratorski cud z przeszłości, jaki odczuwali odkrywcy Markland.

 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]