AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Underviewer - Wonders & Monsters

2016-12-16 (Aktualności)

Underviewer niedawno odzyskał sporo utworów ze swoich wczesnych nagrań na taśmie, a nawet odtworzył kilka z nich, pieczołowicie wykorzystując te same maszyny vintage, jedynie w niewielkim stopniu je adaptując. Te utwory zostały teraz zebrane w zaskakującą formę debiutu zespołu, który istnieje już od ponad 38 lat!
"Wonders & Monsters" znakomicie oddaje siłę i ponadczasowy melodyjny dualizm muzyki, jaka pasuje wszędzie i w każdym czasie, a która nigdy nie rościła sobie praw aby należeć do jakiejś formy awangardy…14 utworów rozpościera się między ogniem a lodem, niesionych przez charakterystyczny i niepowtarzalny głos Jean-Luca De Meyer'a, napędzanych ostrym i nowoczesnym stylem produkcji Patricka Codeny.
 

Various Artists - Recovery For You (An Alfa Matrix Tribute To Front 242)

2016-12-15 (Aktualności)

Front 242 od zawsze miał swoją wizję przyszłości. Stąd, przy najwyższym poziomie szacunku, zespoły wytwórni Alfa Matrix zadecydowały, aby zamknąć okrągłą 35-tą rocznicę narodzin oddając piękny hołd tej żyjącej legendzie. 32 zespoły, z których każdy zmierzył się z jednym utworem z robiącego wrażenie muzycznego repertuaru Front 242, tych inspirujących dokonań pionierów elektronicznego mistrzostwa, gdzie nie brakuje wciąż prawdziwej kreatywności. Wybierając utwory z całej dyskografii zespołu, z albumów od "Geography" po "Pulse", mogą oni jedynie potwierdzić jak wymagająca dla uszu jest twórczość grupy, która wciąż od nowa oferuje nam inspirujący wgląd w przyszłość muzyki elektronicznej.

Escalator - 4 in 2

2016-12-14 (Aktualności)

"Antologia" jest jak dotąd ostatnim rozdziałem w historii Escalator, będąc wciągającą, niezrównaną sagą, a co ważniejsze, powstałą w czasie, gdy wciąż nie było pełnej komunikacji w związku z panującym socjalistycznym reżimem. Fakt częściowej kulturowej izolacji sprawia, że pomysły Escalator są jeszcze bardziej oryginalne i znaczące.
Stąd pierwszy występ na żywo Escalator poza Węgrami miał miejsce dopiero w 2008, w Dessau Beat Club, gdzie dzielili scenę z Armageddon Dildos.
Escalator to nie tylko "kultowy zespół", ale również jedna z najważniejszych grup w historii, której udało się rozwinąć osobistą podróż w niezwykle znaczący i niezależny sposób.
 

Nowy album Forever Grey - Alabaster Chamber

2016-12-13 (Aktualności)

Po ogromnym sukcesie wydanego w ubiegłym roku albumu "Boundaries" pochodzący z Michigan zespół Forever Grey powraca z nowym krążkiem zatytułowanym "Alabaster Chamber", płyta podobnie jak i poprzednia została wydana przez nasz rodzimy label Bat-Cave Prod. Muzyka tego amerykańskiego duetu to mieszanka muzyki z pod znaku gothic, darkwave oraz coldwave - gitarowe plamy przenikające się wzajemnie z retro brzmieniem syntezatorów, kołysające rytmy nadające się zarówno na pogrzeb jak i na imprezę.

Debiut Huty Plastiku - Bezlubie

2016-12-12 (Aktualności)

Właśnie ukazał się debiutancki album pochodzącego z Warszawy zespołu Huta Plastiku! Na płycie zatytułowanej "Bezlubie" znajduje się osiem kompozycji utrzymanych w konwencji polskiej zimnej fali - hipnotycznych, chłodnych, chwytających za duszę i podszytych sporą dawką niepokoju. "Bezlubie" to pozycja obowiązkowa dla fanów Madame, Klaus Mitffoch, Made In Poland, 1984, Variete czy Cieplarnii.

Ugasanie - Border of Worlds

2016-12-10 (Aktualności)

Ugasanie powraca z nowym albumem, który koncentruje się na ludziach mieszkających w tundrze i na północy.
Odrodzony Szaman powraca, nabywając zdolności do przekraczania światów. Z darem uwolnienia swojego plemienia od choroby, komunikacji ze zwierzętami i porozumiewania się z duchami.
Ugasanie to prawdziwy mistrz polarnego ambientu i mroźnego klimatu.


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]