AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktualności AlterNation - Najnowsze aktualizacje

Crippled Black Phoenix - Bronze

2016-11-02 (Aktualności)

Podobnie jak w stopie, któremu ten album zawdzięcza nazwę, muzykę Crippled Black Phoenix tworzą elementy metalowe i niezwierające metalu. Ponura forma rocka tworzy podstawowy składnik muzycznego procesu amalgacji, będąc dodatkiem do metalu, progresywnych wpływów, gothic, wave, a nawet popu, i wielu innych elementów, w tym także zmieniającego się składu muzyków, przez co każdy z utworów świeci własną, niepowtarzalną barwą i brzmieniem.
Jednak głęboki sens cierpienia, rozpaczy, tęsknoty, utraty, melancholii i nostalgii kreuje wiążącą moc, która łączy 'Bronze' tworząc motyw przewodni tego krążka.

Mondträume - Free

2016-10-31 (Aktualności)

Podczas gdy muzycy wciąż pracują w studio nad nagraniami do długo oczekiwanego nowego krążka "Lovers, Liars & Sinners", Mondträume wydaje teraz nowy singiel zatytułowany "Free". Ten klubowy kawałek idealnie prezentuje ich wyjątkowe i melancholijne brzmienie jak i niezwykle emocjonalne mroczne wokale.
Aesthetische zmienia "Free" w nowoczesny taneczny przebój, Venal Flesh wzmacnia delikatną stronę utworu. Następnie otrzymujemy "Still Beating", jedną z najbardziej wzruszającyh piosenek grupy, dedykowaną pacjentom walczącym z rakiem. Ten piękny utwór pop noir został zremiksowany przez Ruined Conflict i Cold Kill.

Dronny Darko - Spira Igneus

2016-10-29 (Aktualności)

Ten album jest ponury. Ma więcej wspólnego z krążkiem "Outer Tehom" niż "Neuroplasticity".
Potężne, głębokie drony tworzą momentum, podczas gdy rzeczywistość ujawnia mrok pustki.
Majestatyczne pomruki "Spira Igneus" mają dawno zapomnianą częstotliwość. Obłęd tworzy coś pomiędzy rzęsistymi łzami a nieziemskim zaśpiewem. Dawne sekrety wypowiadane przez zaciśnięte zęby udręczonym jękiem i unoszone szeptem.
Ambient, minimalistyczne drony i wpędzający w koszmary dark ambient.
Twórca i producent - Oleg Puzan, grafika i mastering - Simon Heath.

Depeche Mode – Video Singles Collection

2016-10-28 (Aktualności)

Wydawnictwo Depeche Mode "Video Singles Collection", zawiera 55 zremasterowanych wideo singli, jakie należą do podstawowego kanonu DM, do tego cztery rzadko spotykane alternatywne klipy i nowe komentarze dotyczący poszczególnych teledysków, nagrane specjalnie na to wydawnictwo przez członków Depeche Mode.
Zestaw ten prezentuje ponad trzy dekady międzynarodowych przebojów zespołu, wyreżyserowanych przez takich wizjonerów obrazu jak Julien Temple, Anton Corbijn, D.A. Pennebaker, czy John Hillcoat.
W ciągu całej swojej kariery myzycy Depeche Mode kładli istotny nacisk na jakość swoich wideoklipów, współpracując ze światowej klasy reżyserami, tworząc jedne z najbardziej wpływowych i mocnych krótkich fimów w historii muzyki. Po raz pierwszy mamy do czynienia z zatwiedzonym przez zespół retrospektywnym projektem, prezentującym dokonania Depeche Mode, ich niezwykłej kariery i wpływu jaki odcisnęli na popkulturę, mającymi dzwierciedlenie w ich wideoklipach z lat 1981 – 2013, a które są wydane po raz pierwszy w jednej antologii.

ASP - GeistErfahrer

2016-10-27 (Aktualności)

ASP są wszechstronni. Zmienni. Bez kompromisów. Nie tylko wokalista i lider Asp jest odpowiedzialny za powstanie gatunku 'gothic novel rock', jednocześnie nie przestaje on pisać, a w istocie relacjonować, często dynamicznie rozwijające się historie mające podłoże emocjonalne i osobiste. Pomimo tej złożonej materii można łatwo sympatyzować z takimi posępnymi postaciami jak 'Schwarzer Schmetterling', zakochać się w upiornej i wabiącj istocie zwanej 'Astoria', czy też 'Zaubererbruder'. Zawsze można znaleźć w jego twórczości podprogowy, krytyczny przekaz wobec społeczeństwa, który skłania do refleksji. Etyka społeczna wpleciona jest w żywą materię. Na albumie "GeistErfahrer" Asp zaangażował dobrego znajomego Timo Wuerz'a, który stworzył ponad 50 (!) stron nowej grafiki na tą reedycję.

Covenant - The Blinding Dark

2016-10-26 (Aktualności)

"The Blinding Dark" nie zawiera tylu przebojów co klasyczne już "Northern Light" czy "United States Of Mind", a już z pewnością nie jest tak przyjemny jak najbardziej porywające dokonania Covenant w postaci "Dead Stars" czy "Happy Man". Jednak "The Blinding Dark" ekscytuje nie tylko ze względu na swój znamienny tytuł, ale również dlatego, że prezentuje niezwykły rozwój stylu, jaki był zamierzeniem Covenant właśnie na tym wydawcnictwie – a co w niemałym stopniu łączy się z poruszaną przez nich tematyką. Parkiety taneczne wypełnią się podczas grania takich utworów jak "Sound Mirrors", "Immortal" czy "I Close My Eyes", jednak album skupia się raczej na subtelnych ciemnościach w intymnych kawałkach przypominających dokonania Kraftwerk i Jarré'a - "Dies Irae", a na płycie można również znaleźć kower Lee Hazelwood (!) "Rider On A Wild Horse", przebój country z 1977, zmieniony w ponure i delikatne elektro requiem z mocnymi akustycznymi bębnami.
 


Strony:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 >> >]