AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Frozen Plasma
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Frozen Plasma
Frozen Plasma na M'era Luna 2015

Frozen Plasma
Frozen Plasma na M'era Luna 2015

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2005

Gatunek muzyczny:
futurepop, synthpop

WWW:
www.frozenplasma.de
https://www.facebook.com/FrozenPlasma/

Skład zespołu:

Felix Marc
Vasi Vallis


Biografia:

Frozen Plasma powstało w 2005 dzięki geniuszowi i autorowi piosenek NamNamBulu – Vasi Vallis'a oraz keyboardzisty i drugiego wokalisty Dioramy – Felixa Marc'a, podczas spotkań na trasie "Matter & Form" VNV Nation.

Ich pierwszy sigiel "Hypocrite" oraz debiut płytowy ''Artificial'' odniosły niezwykły sukces nie tylko w Europie, ale także i w Ameryce Północnej. "Warmongers" z EP'ki "Emphasize" z 2006, stał się jednym z najczęsciej granych utworów w klubach na całym świecie. Ponadto ich coraz większy sukces został dodatkowo wzmocniony przez niezwykle energiczne występy na żywo.

Na przełomie 2007/2008, zespół miał krótką przerwę. Vasi skupił się na własnym zespole Reaper i wydał "Hell Start With An H", podczas gdy Felix zajął się swoim debiutem solowym "Pathways". Dokonania obu muzyków spotkały się z dobrym przyjęciem ze strony elektronicznej sceny muzycznej. Tuż po europejskiej trasie z Combichrist, Vasi powrócił do pisania tekstów dla Frozen Plasma.

Zespół powraca w 2009 z drugim albumem "Monumentum". Przełomowy, niezwykle emocjonalny i empatyczny krążek, łączy niezrównane teksty Vasi'ego oraz potężny wokal Felixa, w celu stworzenia wciągającego klimatu. Pierwszy singiel z wspomnianego wyżej albumu, "Tanz die Revolution" był kolejnym wielkim osiągnięciem zespołu, a wszystkie europejskie wersje tego singla, sprzedały się już w dniu swojej premiery. "Monumentum" to jedno z wydawnictw, które było najczęściej opisywane w prasie, co rzeczywiście świadczy o jego monumentalności.