AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
James D. Stark
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

James D. Stark
James D. Stark

James D. Stark
James D. Stark

Kraj:
Portland / USA

Data powstania:
2004-11-06

Gatunek muzyczny:
darkwave, Gothic, synthpop

WWW:
http://www.jamesdstark.com
http://www.myspace.com/jamesdstark

Skład zespołu:

James D. Stark – teksty, wokal, instrumenty klawiszowe, produkcja

Biografia:

James D. Stark to pełen romantyzmu, dark solowy artysta z Portland w stanie Oregon (USA) Za całą swoją wydajność muzyczną i produkcję James odpowiada sam osobiście. Artysta wtargnął na scenę ze swoim synth/popem w 2004 roku z międzynarodowo uznanym obecnie albumem ’’Fortress of Solitude’’. Jego muzyka odtwarzana jest w gotycko/industrialnych klubach i dark/alternatywnych programach radiowych na całym świecie, również w internecie James D. Stark ma wielu oddanych fanów. Sukcesem który przyniósł muzykowi popularność był utwór ''Dying Beauty'' który został wydany w 2005 roku jako MCD z dodatkowymi remiksami, nagranymi z perkusistą Martinem Atkinsem, zespołem Assemblage 23 i Pigface co tylko znacznie podniosło notowania rosnącej, nowej gwiazdy synth/popu.
Dodając spokojny, kojący dotyk do mrocznych dźwięków dark wave, Stark stworzył własną tętniącą życiem, emocjonalną, romantyczną synth/popową muzykę. Swoim brzmieniem przypomina takich artystów jak: Depeche Mode czy De/Vision, tworzy jednak swoją prawdziwą, odrębną jakość.
Najnowszy album Jamesa D.Starka z 2008 roku ''Music Of The Night'' skupiony jest na tak zwanym, rozpoznawalnym u tego artysty dark/romantyźmie. Utwory są namiętne i erotyczne a teksty często poruszają temat czystej pobożności i niewinności, umiejscowionej w pełnej napięcia, zjawiskowej scenerii. Łagodny, głęboki wokal Jamesa zabiera słuchacza w podróż do serca, dostarczając, zwodniczej wiadomości, jaką często wysyła pierwsze zauroczenie.