AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Absurd Minds
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Absurd Minds
Stefan, Timo, Tilo

Absurd Minds
Absurd Minds

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1995

Gatunek muzyczny:
ebm, futurepop, industrial

WWW:
http://www.absurdminds.de
https://pl-pl.facebook.com/AbsurdMinds

Skład zespołu:

Stefan Grossmann
Tilo Ladwig
Timo Fischer


Biografia:

Zespół Absurd Minds został założony w 1995 roku przez wokalistę i kompozytora Stefana Großmanna i Tilo Ladwiga, odpowiedzialnego za komponowanie, programowanie i sample. Ich muzyczną inspiracją była muzyka EBM z wczesnych lat 90. XX wieku.

Między rokiem 1995 a 1999 Absurd Minds wydał w ograniczonej ilości 3 płyty, kładąc w ten sposób podwaliny pod późniejsze wydawnictwa zespołu. Pierwszy koncert Absurd Minds miał miejsce w Dreźnie w klubie Bunker. W następstwie tego wydarzenia zespół podpisał kontakt z Music Cooperation, który następnie pełnił też funkcję ich menagera. Następny kontrakt to już umowa z wytwórnią Scanner (grudzień 1999).

W międzyczasie zespół zaliczył występ na festiwalu Electromania II w Lipsku. Nagrywanie pierwszego singla Absurd Minds „Brainwash” oraz albumu „Deception” rozpoczęło się w styczniu 2000 roku. W marcu zagrali na Nostromo Festival w Görlitz, byli również uczestnikami kolejnej edycji Electromanii, która była częścią Wave-Gotik-Treffen w roku 2000. W grudniu pojawił się ich drugi singiel „Come Alive”, a w styczniu 2001 roku rozpoczęli prace nad albumem „Damn the Lie”. W tym okresie do zespołu dołączył jego trzeci członek – Timo Fisher, który wcześniej wspierał muzyczny duet podczas występów na żywo. Trzeci album „The Focus” pojawił się w październiku 2003 roku wraz z singlami „Master Builder” i „Herzlos”, które nieźle radziły sobie w zestawieniu DAC. Kolejny występ na Wave-Gotik-Treffen miał miejsce w roku 2004. Czwarty album Absurd Minds - „Noumenon” - został wydany w listopadzie 2005 roku. W 2007 pojawiła się EP „The Cycle”, a piąty album w dyskografii trójki alternatywnych Niemców - „Serve or Suffer” – światło dzienne ujrzał w marcu 2010 roku.