AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ad Inferna
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Ad Inferna
zespół Ad Inferna

Ad Inferna
Ad Inferna

Kraj:
Francja / France

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
dark electro, Dark Electronic, ebm, Gothic

WWW:
http://www.adinferna.com
https://www.facebook.com/adinfernaband

Skład zespołu:

VoA VoXyD - gitara prowadząca, keyboards, elektronika
V. V. Arkames - wokal

Muzycy sesyjni
V. N. A.
- perkusja
Asphodel - drugi wokal
Mr Hyde - bas

Biografia:

Ad Inferna jest francuskim zespołem którego głównym składem są muzycy VoA VoXyD i V.V. Arkames. Debiutancki album ‘‘L’Empire Des Sens’’ Ad Inferna wydali w 2002 roku i na swój kolejny krok kazali czekać dosyć długo bo aż do roku 2009 kiedy to powrócili z uznaną i bardzo dobrze przyjętą płytą ‘‘Trance:N:Dance’’, w skład której wchodziło 12 utworów plus remiksy autorstwa takich zespołów jak: Reaper, Soman, Combichrist i Beborn Beton. Styl ich drugiego albumu ‘‘Trance:N:Dance’’ jest czymś na kształt kombinacji różnych stylów elektro/industrialu, metalu i gotyku które połączone są wokalami zarówno w języku angielskim i francuskim. Muzyka Ad Inferna pełna jest mrocznych melodii, potężnych linii basu, energetycznych gitarowych riffów wespół z naprzemiennie przesterowanym męskim wokalem i pięknym kobiecym głosem. Połącz Clan Of Xymox, Project Pitchfork z Reaper i Unterart a otrzymasz przedsmak ‘‘Trance:N:Dance’’.
Ad Inferna wciąż dokonuje muzycznej ewolucji ze swoim nowym 100% elektronicznym albumem zatytułowanym ‘‘DSM’’, za którego koprodukcję i mastering odpowiedzialny jest Vasi Vallis’a (Frozen Plasma, Reaper, NamNamBulu). Koncepcja 9 nowych utworów znajdujących się na płycie to rodzaj elektronicznej psychoanalizy, akcentowanej chwytliwymi melodiami które stworzyć mógł tylko VoA VoXyD, dźwiękowe zaklęcia które zawodowo wzbogacone są francusko/angielską wokalizą Arkames’a.

Zespół Ad Inferna postanowił znieść bariery pomiędzy muzycznymi gatunkami aby zaoferować swój własny muzyczny, wizualny i tematyczny styl: każda produkcja tego projektu jest inna, unikatowa i konsoliduje własny indywidualny rozwój.