AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
XP8
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

XP8
XP8

XP8
XP8

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
2001

Gatunek muzyczny:
ebm, electro, electronica, futurepop, industrial, synthpop

WWW:
http://www.xp8.org/
http://officialxp8.bandcamp.com/

Skład zespołu:

Marco Visconti 
Marko Resurreccion


Past members:
Paul Toohill

Biografia:

XP8 rozpoczął działalność w 2001 jako trio, przy udziale byłego wokalisty Paula Toohill'a. Mieszając przestrzenne dźwięki elektroniczne, EBM, techno i trance, zespół wprowadził swoje różne wizje i talenty w życie wraz z syntetyczną wibracją i tanecznymi bitami, w łatwy sposób przekraczając granice elektronicznych gatunków.

Wydaniu pierwszej CD "Forgiven" w 2004 przez Black Flames Records towarzyszyło ukazanie się EP-ki "RE_Productions". Rok później, XP8 zawiera umowę z Infacted Recordings w celu wydania swojego drugiego materiału, "Hrs:Min:Sec", który zespół uznaje za swój prawdziwy debiut. Przez kolejne lata, XP8 wyrabia swoją markę, dzięki energetycznym występom na żywo i bardzo pożądanym remiksom.

Trzeci album studyjny, "The Art Of Revenge", zostaje wydany w 2008, natychmiast zyskując entuzjastyczne recenzje. 

Starając się jeszcze bardziej, w 2009 XP8 rozpoczyna prace nad bardzo wyczekiwanym nowym krążkiem, "Drop the Mask". Wydawnictwo z 2010, jest dalszą ewolucją brzmienia grupy poprzez wzniesienie muzycznej sprawności duetu Marco Visconti i Marko Resurreccion na nowe wyżyny. Wciąż obecne są subtelne odniesienia do lat 80-tych i wcześniejszych wpływów, podczas gdy materiał łatwo przechodzi do dźwięków nowego milenium. Album zapowiada singiel "Want It", rytmiczny i seksowny kawałek elektro-industrialny, gdzie wokalu gościnnie użyczył Daniel Graves z Aesthetic Perfection, wspomagając XP8 swoim mocnym krzykiem, zamieniającym utwór w czysty łamacz parkietów.

W 2011 ukazuje się "X: A Decade Of Decadence", prezentujący pewien wzorzec: wprowadzić słuchacza na parkiet taneczny. Jest to najlepszy z możliwych futurepop, a z pewnością najbardziej chwytliwy i dostępny kawałek XP8 jak dotąd. Rok później zostaje wydany "Burning Down", EP-ka z remiksami, która koncentruje się na tytułowym kawałku, wybranym również przez zespół na trzeci oficjalny teledysk, stając się prawdziwym klasykiem gatunku.

XP8 wraz z "Adrenochrome" po raz kolejny potwierdza swoje ciągłe poszukiwania w rozwinięciu własnego brzmienia, łącząc elementy każdego elektronicznego stylu muzycznego, co ma kulminację na tej płycie. Jest to najlepsze wydawnictwo w historii grupy, a przy tym jest najbardziej dojrzałe. Idąc na przekór obecnym trendom, gdy grupy i muzycy wydają single, XP8 ponownie zwraca się w stronę swoich korzeni planując "Adrenochrome" jako prawdziwy koncept album, za którym kryje się cała opowieść, gdzie muzyka staje się ścieżką dźwiękową danej historii. W tym samym roku pojawia się "Meathead's Lost", zawierające ciekawe remiksy.
  
Następnie zespół wydaje trzy świetnie przyjęte EP-ki: "Nigredo", "Albedo" i "Rubedo", będące dobrze przemyślanymi nagraniami.