AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
C-Lekktor
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

C-Lekktor
C-Lekktor

C-Lekktor
Markko B. & Jorge M.

Kraj:
Meksyk / Mexico

Data powstania:
2003-09-23

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.clekktor.com
https://pl-pl.facebook.com/Clekktor

Skład zespołu:

Markko Barrientos śpiew, teksty, sample i sekwencery
Jorge Mauricio syntezatory, kompozycja i sekwencery
Jamie Nova występy na "żywo" - syntezatory i keytar

Biografia:

Początki działalności Markko Barrientos-a przypadły na złotą erę muzyki z pod znaku elektro (1990-1997). Występując jako disc jockey pod pseudonimem C-Lekktor brał udział w wydarzeniach muzycznych w których brali również udział pionierzy tego nurtu muzyki w Meksyku. Były to zespoły Oxido Conkreto, Hocico, Portent, Ogo, Cenobita, Deus ex Machina. Ponadto Markko był zaangażowany w inne projekty radiofoniczne , np. „Oído Electrónico”
[2000] lata działalności i kontakty z muzykami, zaowocowały dojrzałością twórczą Markko i realizacją bardziej osobistego projektu. Powstaje formalnie zespół C-Lekktor do którego dołącza Rene Martínez (Libre Experimento) – początkowo jako wokalista. Z czasem skupił się na twórczości muzycznej pozostawiając w ten sposób wokale Marco.
[2003] 27 września 2003 roku C-Lekktor wystąpił oficjalnie w „Delirium Club” w czasie First Collective Sampler „Electro for the Masses” pomiędzy zespołami „Goliat” i „Neuromantik”.
W tym samym roku Juan Fortran zintegrował perkusję elektroniczną do występów na żywo. Zajął się również wizualną stroną zespołu.
[2004] zespół wydaje pierwsze demo CD „Re-A-Gression”. Płyta nawiązuje do klasycznego nurtu EBM będąc jednak osadzona w aktualnym nurcie i bieżącym spektrum. Wydanie „Re-A-Gression” dało początek serii udanych występów w Meksyku.
[2005] rok 2005 to okres przejściowy dla zespołu. To liczne występy z wykorzystaniem dotychczasowego materiału jak i powstawanie nowych kompozycji. Rosnące zainteresowanie twórczością zespołu nie wynika z kolejnej płyty tj. „Words of Evil” ale z utworu “No Time (null version)” nagranego dla Argentyńskiej wytwórni „Null Republik” kompilacji „Electro Map-Latam Compilation”. Pod koniec roku z przyczyn osobistych z zespołem rozstaje się Rene.
[2006] Na początku 2006 po raz pierwszy odbywają się występy poza Meksykiem. Zespół odwiedza w Peru dwa miasta, są to Huancayo i Lima. W przeciwieństwie do roku 2005 zespół występuje na żywo otwierając występy Hocico i Grendel. Na znanej, czwartej kompilacji „Extreme Suendfall” umieszczono eksluzywną wersję „No Time”. C-Lekktor dzieli na tej płycie miejsce między innymi z takimi artystami jak Implant, Anne Clarke, Panzer AG, Monolith, Soman i Feindflug.
Dwa remixy umieszczone sa na płytach zespołów „Disfuncion Organica” oraz „Dead Jump”.
W końcówce roku zespół przygotowuje dwie nowe płyty CD, aby zaprezentować się w 2007 roku. Są to “Rythmus Mortis” oraz “Cloned and Mutated”.
[2007] na początku roku wrócili do Peru, niebawem po raz pierwszy zagrali na żywo w Chile.
Były to dwa koncerty. jeden raz w stolicy kraju, w Santiago w prestiżowym Disco Blondie. Zagrali między innymi repertuaru takich zespołów jak Nitzer Ebb, VNV Nation i Das Ich.
W "Club Secta" odbył się koncert na którym zaprezentowano nowe demo „Cloned and Mutated”, które później zostało wydane jako nagranie ekskluzywne. W drodze powrotnej do Meksyku muzycy dzielili scenę z zespołem Retractor. C-Lekktor wzięli również udział w zorganizowanej przez FKR2 imprezie na cześć ich znajomego Ainox. Został on zwolniony po niesłusznym zatrzymaniu przez władze w trakcie wizyty amerykańskiego prezydenta George'a W. Busha. Kilka miesięcy po powrocie zagrali obok legendarnego zespołu Red Flag podczas pierwszego "Necropolis Fest" w Baja w Kalifornii. Oprócz działalności muzycznej muzycy zaangażowali się w inne dziedziny sztuki jak choćby malarstwo, rzeźba, literatura i sztuka teatralna. Za sukcesem pierwszej prezentacji „Elektrocinetik II” (autor Racso Agroyam i Dada-X) Część „B” stał realizator Dada-X. W tym czasie zespół został zaproszony przez „Disfuncion Organica” do przygotowanie nowej płyty i odbycia trasy koncertowej w Meksyku. Kilka miesięcy przed zakończeniem prac z zespołu z przyczyn osobistych odszedł  J.Fortran. Pomimo to Markko był zapraszany jako DJ na „Military Fashion Show” organizowane przez "bio-dezibel".
[2008] ten rok przynosi wzmocnienie i rozszerzenie kontaktu zespołu z publicznością poprzez stronę internetową. To również nowy członek zespołu „Alekkx”. Będzie on brał udział w komponowaniu, programowaniu, śpiewie oraz nasz administrator strony internetowej. Na pewno tchnie on w zespól nowe idee i pomysły.