AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Alien Vampires
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Alien Vampires
Alien Vampires - logo

Alien Vampires
zespół Alies Vampires

Kraj:
Włochy / Italy

Data powstania:
1998

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.alienvampires.eu
https://www.facebook.com/AlienVampires

Skład zespołu:

Nysrok Infernalien - wokal, gitara, klawisze
Nightstalker - perkusja, klawisze, produkcja

Biografia:

Alien Vampires to włoski projekt postindustrialny z wpływami black metalu, założony przez Nysroka Infernaliena (ex-Aborym). Zespół ten znany jest z powodu swoich niedwuznacznych tekstów jakimi operują, zamiłowania do zakonnic i prowokacyjnych zdjęć promocyjnych. Ich utwory bazują na stylu aggrotech, ale wiele z nich zawiera również akcenty gitarowe i blasty jako spuściznę po blackmetalowym Aborym.
Chociaż zespół został założony w 1998 roku, do 2005 nic pod jego szyldem nie wydano, ponieważ Nosryk zajęty był graniem na gitarze w swojej macierzystej grupie. W czasie, kiedy doszło do wydania pierwszego albumu ''Evil Generation'', do Alien Vampires dołączyli Nemesis i Daryl. Przy następnym wydawnictwie Daryla zastąpiono Nightstalkerem. Następnie także Nemesis opuścił skład. Obecnie charakterystyczny w swoim sposobie tworzenia Alien Vampires, działa jako muzyczny duet. 

Przy nagrywaniu swojego trzeciego krążka, wydanego w 2009 roku ''Fuck Off and Die'' Nysrok zaprosił do współpracy przedstawiciela dark ambientu (InSlaughter Natives) i wielkie gwiazdy stylu aggrotech (Suicide Commando i Noisuf-X).