AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
A7ie
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

A7ie
Gyom

A7ie
A7ie

Kraj:
Francja / France

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, ebm, Harsh EBM

WWW:
http://a7ie.com
https://www.facebook.com/a7ieofficial

Skład zespołu:

Gyom - muzyka, programowanie
Charl1ne -  live keys

Biografia:

Narodzony pod wpływem muzyki elektro/industrialnej, francuski projekt A7ie został założony przez Gyom’a w 2002 roku pod nazwą Aseptie. Początkowym zamierzeniem było wykreowanie instrumentalnego projektu muzycznego, który eksperymentowałby z chropowatymi i zniekształconymi bitami wspieranymi przez pojawiające się w tle mroczne, melodyjne dźwięki. Pierwszy utwór Aseptie z wykorzystaniem wokali ”Pray (This Agony)” został wydany w 2005 roku na kompilacji ”In This Cold Terrific Room 2”, wydanej przez wytwórnię La Chambre Froide (Francja).
Piosenka ta będąc graną w wielu klubach na całym świecie, doczekała się fantastycznych reakcji po obu stronach, zarówno słuchaczy jak i prasy.

Chora Muzyka Dla Chorych Ludzi

Po zrobieniu kilku remiksów dla zespołów takich jak Agonoize, Tamtrum bądź Alien Produkt, nazwa zespołu została zmieniona na A7ie, i pod nowym już szyldem, światło dzienne ujrzał pierwszy singiel zespołu zatytułowany ”Messiah”. Pozwoliło to pojawić się A7ie na kilku międzynarodowych kompilacjach takich jak ”Gothic Magazine”, ”Goth Is What You Make It Vol. 2” czy ”Extreme Sündenfall Vol.6”.

Pod sloganem ”chora muzyka dla chorych ludzi”, A7ie powrócił we wrześniu 2007 roku z debiutanckim albumem ”Distress”, wydanym w wytwórniach, La Chambre Froide (Francja) i Rupal Records (Niemcy). Za produkcję tego albumu odpowiedzialny jest sam studyjny czarodziej z Niemiec Jan L. (X-Fusion/Noisuf-X).

Trzy lata po oszałamiającym sukcesie ”Distress”, A7ie w maju 2010 roku ponownie wkroczył na muzyczny rynek ze swoim drugim długogrającym albumem ”The Shattering”.