AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Cygnosic
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Cygnosic
Cygnosic

Cygnosic
Cygnosic

Kraj:
Grecja / Greece

Data powstania:
2006

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.cygnosic.gr/
https://www.facebook.com/cygnosic

Skład zespołu:

Georg Psaroudakis – Wokal, Muzyka Kompozycje & Aranżacje

Biografia:

„A Deity In Pain” to taneczne dzieło z którego nie da się usunąć ani jednego utworu. Cygnosic ujawnia niezwykłą dojrzałość utworów, wręcz imponuje arsenałem bogactwa zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej piosenek. Z listy 11 utworów będę wspominać [...]. Jest ich 9 (!) Utwory, które po prostu potwierdzają wysoki potencjał tego albumu. “
(z recenzji płyty „ A Deity In Pain” Side-Line music magazine z 13-03-2011)”
 
„... to trafia cię w głowę z całym dobrodziejstwem które daje dark-electro. [...] ciemność tylko szlifuje utwór za utworem, aż zaczynają się remixy, każdy jest jak akt terroru EBM dodający utworom smaku. [...] Jak ujęto to w rekomendacji płyty („blurb”), jeśli poszukujesz jakiegoś wielkiego muzycznego  terroru, nie musisz szukać go na zewnątrz zakup tego dzieła zaspokoi Twoje oczekiwania.
(z recenzji płyty „Fallen” Side-Line music magazine z 09-12-2011)”
 
Na pytanie zadane przeciętnym ludziom, którzy znaleźliby się pod wpływem dźwięków Cygnosic odpowiedź byłaby analogiczna. Elektroniczne dźwięki zasilane z szerokiej gamy oddziaływań sączą się w bardzo indywidualnym kontakcie. Pełen pasji i energii muzyczny atak działa na wielu poziomach, na które wprowadza nas bardzo  świadomy widzenia świata i ludzkiej psychiki surowy, szorstki i celowo zniekształcony głos wokalisty.
 
Jednoosobowy zespół Cygnosic stworzył w Atenach pod koniec 2006 człowiek orkiestra Georg Psaroudakis. W świadomości publicznej artysta zaistniał wydając własnym sumptem w 2007 r EP “In the lag of time”. Rok 2008 przyniósł podpisanie przez CYGNOSIC umowy z amerykańską niezależną wytwórnią specjalizującą się w muzyce industrialnej BLC Productions. W 2009 ukazał się debiutancki album „A deity in pain” – otrzymał on doskonałe recenzje krytyki.
W tych latach Cygnosic brał udział w różnych kompilacjach oraz remix-ach. Udzielał wywiadów do magazynów muzycznych oraz dla witryn internetowych.Te lata to również dużo występów na żywo z interaktywną reakcją publiczności co zaowocowało poszerzeniem grona fanów artysty.
Rok 2010 to wydany przez Deathwatch Asia z Japonii „One Step Forward" EP. Kilka miesięcy później, już w 2011 ukazał drugi, pełny album „Fallen”. Przez wielu uznany jako album dark-electro roku.
 
 W 2012 zespół wydał remake debiutanckiego albumu „A deity in Pain Reborn” , a wyprzedany nakład „Fallen „ zostaje ponownie wydany – jako podwójne CD.
Rok 2013 przynosi trzeci album długogrający zespołu „Fire And Forget”. Został on wydanych w dwóch wersjach  - europejska nakładem niemieckiego Black Rain oraz wersja ogólnoświatowa wydana przez japońskie DWA. Na początku 2014 roku ukazał wydany przez DWA w limitowanej edycji singiel „Crawl”
Od jego pierwszego występu do chwili obecnej ukazało się wiele wydań oficjalnych, jednocześnie zespół wziął udział w realizacji bardzo dużej liczby remix-ów. Cygnosic wielokrotnie dzielił scenę z zespołami wielkiego formatu, które znane i rozpoznawane są na całym świecie.