AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Faderhead
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Faderhead
Faderhead

Faderhead
Faderhead na Wave Gotik Treffen 2011

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
ebm, electro, electronic, futurepop, industrial, synthpop

WWW:
http://www.faderhead.com
http://www.myspace.com/faderhead666

Skład zespołu:

Faderhead - autor piosenek, wokal, produkcja

Live Support:
Marco Visconti 
- keyboards
G2 - keyboards 
Daniel Meyer & Joe Meyer - keyboards 

Biografia:

Faderhead jest niemieckim producentem, popularyzatorem elektronicznej muzyki z Hamburga. Twórczość tego artysty bazuje na popie, rocku, techno, house i transie.
Po wydaniu utworu ''The Protagonist’’ na kompilacji ''Advanced Electronics Vol. 3'' Faderhead wzbudził soba zainteresowanie wielu wytwórni płytowych z których ostatecznie podpisał kontrakt z Accession Records/Indigo która w 2006 roku wydała jego debiutancki album ‘’FH1’’. Album ten dzięki takim przebojowym piosenkom jak "The Protagonist", "Vanish" czy "O/H Scavenger" zyskał natychmiastowy niebywały sukces. Nie tracąc czasu Faderhead błyskawicznie zdobywał przychylnych sobie fanów, jeszcze tego samego roku aktywnie koncertując przy boku między innymi tak znanych zespołów jak: Combichrist, Diary Of Dreams, SITD, Painbastard.

Rok 2007 to data wydania niezwykle popularnego drugiego albumu Faderhead ‘’FH2’’ na którym znalazł się bijący do tej pory rekordy popularności klubowy hit ‘’Dirtygrrrls/Dirtybois".Tego samego roku Faderhead nagrał swój pierwszy videoklip do utworu ‘’Girly Show’’ i wystąpił między innymi na tak znaczących festiwalach jak WGT (Niemcy) i Infest (UK).

Rok 2008 rozpoczął się dla Faderhead zerwaniem kontraktu z Accession Records i podpisaniem umowy z nowym wydawcą L-Tracks Recordings. Decyzja ta doprowadziła do poważnych prasowych spekulacji na temat przyszłości projektu, i wtedy właśnie wolna niesamowicie piękna ballada ‘’Exit Ghost’’ mocno zamknęła usta wszystkim sceptykom. Zaledwie parę miesięcy później Faderhead zaatakował ponownie wydając potężny klubowy hit ‘’TZDV’’ który z bardzo popularnym klipem podbił taneczne parkiety rozciągające się od Meksyku po Moskwę.

Skończyły się wątpliwości kierowane w stronę dalszej kariery tego projektu muzycznego, Faderhead w wieku zaledwie 25 lat został uznany za jednego z najbardziej wpływowych i liczących się w swoim gatunku, niemieckich producentów muzycznych. 10 października 2008 roku ukazał się trzeci wyczekiwany album Faderhead ''FH3’’. Bardziej agresywna i mroczna nastrojowo propozycja która po raz kolejny stała się entuzjastycznie, wysoko przyjęta przez krytyków i fanów.

Energetyczne koncerty Faderhead odbywały się przy współpracy wielu muzyków m.in. Alexa Montany (perkusja) i Christina LaGivrée, Dr. T, Shaolyna i Shawna Miereza.
Obecnie Faderhead występuje z Marco Visconti (XP8/Grendel) – drugi wokal, instrumenty klawiszowe.

Pod koniec 2009 roku, kiedy okazało się że wszystkie trzy albumy Faderhead – 'FH1','FH2' i 'FH3' zostały całkowicie wyprzedane, niemiecki przedstawiciel alternatywnego elektro/powerpopu, podjął decyzję o wydaniu składanki – "Trilogy" na której znalazły się najpopularniejsze utwory z wszystkich trzech wydań Faderhead.

Nie oglądając się za siebie tylko dynamicznie posuwając się do przodu Faderhead 1 października 2010 roku uderzył z  kolejnym, czwartym już w swojej karierze albumem "Black Friday".