AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
FGFC820
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

FGFC820
FGFC820

FGFC820
FGFC820 Kinetik Festival, Montreal 2009

Kraj:
USA

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.FGFC820.com
https://www.facebook.com/FGFC820

Skład zespołu:

Rexx Arkana - wokal, teksty, programowanie 
Dräcos - drugi wokal, programowanie, produkcja

Biografia:

Utworzony w 2004 roku FGFC820 to projekt muzyczny oscylujący w klimatach harsh, EBM, którego założycielami są dobrze znani nowojorscy DJ'e, Rexx Arcana i Dracos.
Bazując na starych, dobrych dźwiękach industrialnych po nowatorskie inspiracje, Arkana i Dracos stworzyli swój własny styl, który jest kombinacją melodycznych partii wraz z charakterystyczną nieustępliwą rytmiką, przywodzącą na myśl, styl rytmiczny jaki króluje w muzyce EBM.
W ciągu swojej 20-letniej pracy DJ'e współpracowali z wieloma artystami; Skinny Puppy, Ministry, Covenant, VNV Nation. Rexx Arkana jest także założycielem grupy Bruderschaft. Bruderschaft współpracując z wieloma muzykami z najwyższej półki - VNV Nation, Covenant, Apoptygma Berzerk oraz Icon of Coil - pod przewodnictwem Rexxa, stara się pomóc w akcji walki z rakiem.

Jako solowy artysta, Arkana podjął się także pisania tekstów i nagrywania wokali dla równie znanego projektu The Retrosic (na albumie New World Order), dla projektu Neikka RPM (Storm of Hell) oraz dla davaNtage.