AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Noisuf-X
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Noisuf-X
Noisuf-X na Mera Luna 2016

Noisuf-X
Noisuf-X na Mera Luna 2016Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial, powernoise

WWW:
http://www.noisuf-x.com
https://pl-pl.facebook.com/NOISUFXofficial/

Skład zespołu:

Jan L. - projektowanie dźwięku, programowanie, aranże, teksty, wokal, miksowanie, mastering, edycja wideo, tworzenie stron, okładki płyt.

Biografia:

Narodziny:
Pewnego razu “rozpoczęła się historia Noisuf-X”... a dokładnie w 1988, gdy X-Fusion użył swojego legendarnego już C64, aby łączyć elektroniczne dźwięki z sekwencjami dźwięków organów i winylowymi podkładami. Dwa lata później jego C64 zastąpiła Amiga 500, co oznaczało przejście na zapisy czterościeżkowe i 8-bitowy system. Tak zrodził się pierwszy projekt, lecz droga, jaką trzeba było pokonać aby zrodziło się Noisuf-X, była jeszcze długa.
Przez następne lata X-Fusion stworzył samodzielnie i bez większego wysiłku 10 albumów. Wielokrotnie ulepszał swój sprzęt i miał kilka występów na techno-imprezach takich jak Innovation Rave, gdzie pokazał swoje umiejętności na żywo przed prawie dwoma tysiącami fanów. Styl muzyki X-Fusion wyewoluował w techno/acid/house w 2000, gdy jego pierwsze utwory wraz z wokalami zostały wyprodukowane. W końcu jego ciężka praca, której styl przekształcił się w EBM, została doceniona przez wytwórnię indie Dark Dimensions/Scanner, z którą podpisał kontrakt i gdzie jego pierwszy album "Dial D For Demons" został wydany. Właśnie na tym wydawnictwie pojawił się utwór, który zapewnił swoją nazwą istnienie Noisuf-X.
Tak oto pojawił się pomysł stworzenia homonimicznego pobocznego projektu Noisuf-X

Ewolucja:
X-Fusion stworzył kilka utworów industrial/noize i podpisał kontrakt z Pro-Noize/Dark Dimensions. Pierwszym oficjalnie wydanym utworem było „Happy Birthday” na składance Alfa-Matrix „Bunkertracks”.
Album Noisuf-X „Antipode” wydany został latem 2005, a „Tinnitus EP” we wrześniu 2006. Teraz Noisuf-X tworzy własny styl (coś będącego połączeniem industrialu, noize, elektro i ambientu) na swoim „Tinnitus EP” i nie musi dłużej kryć się w cieniu X-Fusion. EP-ka odniosła niesamowity sukces w klubach i na listach przebojów. Znalazła się na czwartym miejscu GAC-Charts i nawet na trzecim miejscu DAC-Charts. Jednak jest to jedynie początek tego, co ma nadejść: w międzyczasie pełną parą idą prace na albumem „The Beauty of Destruction”.
Noisuf-X lubi wciąż zaskakiwać i to jest powodem jego występów na żywo, w przeciwieństwie do X-Fusion. Jego historia jest znana, a wydawnictwa opisane, ale co tak naprawdę kryje się za Noisuf-X i jak jest jego brzmienie? 

Dojrzałość:
Definicja projektu jest prosta i jasna. Jest to apokaliptyczna i przerażająca wizja świata – tym właśnie zajmuje się Noisuf-X, będąc projektem pobocznym do X-Fusion. Przedstawia zimny, beznadziejny klimat za pomocą ostrych, zniekształconych bitów, eksperymentów dźwiękami i agresywnych sekwencj. Powtarzalne struktury muzyczne oraz ich prosta monotonia tworzą ujmujące przeciwieństwo wobec X-Fusion.