AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Heimataerde
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Heimataerde
Ashlar von Megalon

Heimataerde
Heimataerde na M'era Luna 2012

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.heimataerde.de
http://www.facebook.com/HeimataerdeOffiziell

Skład zespołu:

Ashlar von Megalon

Biografia:

DJ Ash, stworzył Heimataerde aby połączyć elektroniczne bity prosto z parkietów tanecznych i delikatne, często archaiczne melodie instrumentalne. Godnym dodatkiem dla muzycznego świata, staje się wydana w  2004 EP-ka, “Ich Hab Die Nacht Getraeumet”, która zawiera pięć utworów, w tym dwie wersje tytułowego kawałka. W 2005, Heimataerde podpisuje kontrakt z  Metropolis Records, a ich album, “Gotteskrieger”, ukazuje się nakładem wytwórni w kwietniu. Wydawnictwo to popis kunsztu harsh EBM/industrial, gdzie bity stworzone są z myślą o wzięciu burzą parkietów tanecznych. Podczas gdy muzycznie Heimataerde siedzi mocno w nurcie legendarnego, mrocznego EBM granego wcześniej przez Wumpscut i Suicide Commando, ich brzmienie ma swoją własną, unikalną tożsamość i jest całkiem współczesne. Pozycje takie jak "Gib Mir" i "Ich Hab Die Nacht Getraeumet" spotkały się ze świetnym przyjęciem w klubach na całym świecie, przygotowując podstawy do inwazji Heimataerde. W sierpniu 2006, ukazuje się kolejny album, “Kadavergehorsam”, który płynnie łączy się z wcześniejszymi dokonaniami. W 2008 ukazuje się wydawnictwo “Leben geben Leben nehmen”. Na koniec września 2009, wychodzi "Unwesen”. Zespół podpisuje kontrakt z Out Of Line i w 2012 pojawia się “Gottgleich”. MCD “Bruderschaft” zostaje wydany w 2014, a krótko po nim album “Kaltwaerts”.

Mroczna mieszanka harsh elektro i średniowiecznych instrumentów takich jak dudy i cymbały przyciągnęła w dość krótkim czasie sporo uwagi ku Heimataerde.

Aby określić chwytliwym muzycznym synonimem twórczość Heimataerde media stworzyły nowy muzyczny styl medieval/elektro. Najwyraźniej świat Heimataerde nie pokrywa się ze średniowiecznym życiem zwyczajnego uzurpatora ale z mroczną scenerią okrutnego życia krzyżowców.

Heimataerde rekrutuje nieumarłych, templariuszy i fanatyków nie cofając się przed sianiem strachu i śmierci, aby dopiąć swego celu w imię boga. Narrator Ashlar von Megalon, odwieczny wędrowiec i wampir, prowadzi przez całą tą scenerię, wciąż poszukując odpowiedzi i ukrytej prawdy.