AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Suicide Commando
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Suicide Commando
Suicide Commando na M'era Luna 2016

Suicide Commando
Suicide Commando na M'era Luna 2016Kraj:
Belgia / Belgium

Data powstania:
1986

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, electro, electro-industrial, industrial

WWW:
http://suicidecommando.be
https://web.facebook.com/IIXIII/

Skład zespołu:

Johan Van Roy

Biografia:

Już od ponad 30 lat Suicide Commando jest nie tylko pionierem gatunku hard elektro, ale wciąż jest nieustającym innowatorem na scenie.

Założony latem 1986 przez Johana van Roy'a, zespół ugruntował swoją pozycję wydaną własnym nakładem serią kaset w końcówce lat 80-tych i na początku lat 90-tych. Kiedy zespół wydał swoje pierwsze pełnowymiarowe CD „Critical Stage“ w 1994, szybko stał się jedną z najbardziej popularnych i ważnych grup na scenie.

Na tym i wszystkich następnych wydawnictwach, Van Roy eksploruje mroczną stronę ludzkości bezlitosnymi bitami, tworząc nawiedzoną i klimatyczną elektronikę, psychotycznie uzależniającą, o nieustająco agresywnym wokalu. Z ponad czasowymi klubowymi przebojami, takimi jak inspirujące „See You In Hell“ czy “hellraiser”, z imponującą kolekcją tak udanych albumów, jak klasyczne już “Mindstrip”, „Axis Of Evil“, „Bind, Torture, Kill“ i „Implements Of Hell“ aż po apokaliptyczne dzieło z 2013 „When Evil Speaks“, przez co Suicide Commando wciąż definiuje gatunek, jednocześnie wciąż rozwijając swoje rozpoznawalne brzmienie elektronicznie tworzonego chaosu.

Będąc regularnym gościem na największych festiwalach muzycznych na całym świecie, zespół znany jest ze swoich energetycznych występów na żywo. Mając rosnące wsparcie ze strony swoich fanów, Suicide Commando jest jedną z najpopularniejszych grup.