AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Wumpscut
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Wumpscut
Czyż to logo nie jest charakterystyczne?

Wumpscut
Czyż Rudy nie wygląda tu całkiem sympatycznie?Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1991

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://wumpscut.de
http://www.myspace.com/wumpscut

Skład zespołu:

Rudy Ratzinger

Biografia:

Rudy Ratzinger, twórca projektu :wumpscut: , to kolejny z szeregu gotów lat dziewięćdziesiątych, który porzucił gitary na rzecz samplerów i syntezatorów.
Projekt narodził się w 1991 roku, kiedy Ratzinger wydał swoje pierwsze albumy (tylko na kasecie) – Defcon i Small Chambermusicians. Vuz Records podpisali z nim umowę na wydanie kolejnego materiału w następnym roku i po wydaniu w 1993 składanki Vuz (New Forms of Entertainment) pierwszy album wumpscut” Music for a Slaughtering Tribe” ukazał się w grudniu 1993.
Po wydaniu EPki “the Dried Blood” przez Ant-Zen Records w 1994 Ratzinger stworzył własny label Beton Kopf Media i wydał zarówno kolejną EPkę jak i pełne albumy (kolejno :Gomorrha i Bunkertor 7).
Po pojawieniu sie wumpscut na amerykańskiej składance “The Remix Wars” obok Haujobb, label Metropolis podpisał z nim umowę i wydał ponownie całość jego dorobku. Wydanie pełnej wersji “Embryodead” nastąpiło wkrótce potem. W 1998 wydano “Born Again” , a dwa lata później wumpscut powrócił z albumem “Bloodchild”. Na albumie “Wreath of Barbs” wydanym jesienią 2001 roku słychać aggro-industrial, co ujawnia dawny i obecny sentyment Ratzingera do muzyki tanecznej. Wciągu następnych 10-lat dyskografia tego niemieckiego projektu znacznie się powiększyła, udowadniając że aktywny od 1993 roku wumpscut jest jednym z niewielu industrialnych artystów, którym udało się zachować wiodącą pozycję w muzyce elektronicznej od samego początku swojego istnienia. Zawsze zachowując charakterystyczny dla siebie dobrze wyważony melanż, chwytliwych melodii i dobrze przygotowanego industrialnego noise’u.