AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Feindflug
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Feindflug
Logo grupy Feindflug

Feindflug
Feindflug

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1996

Gatunek muzyczny:
ebm, industrial

WWW:
http://www.feindflug.info
http://www.myspace.com/feindflug

Skład zespołu:

Banane
Felix


Biografia:

Zespół tak na prawdę powstał gdzieś pomiędzy rokiem 1995 a 1996, kiedy to dwóch kreatywnych ludzi : Banane i Felix poznali się przez czysty przypadek. Banane był DJ'em i bardzo chciał sie spełnić muzycznie, a Felix potzrebowal wsparcia by pokombinować z industrialnymi dźwiękami, które nosił w głowie. Pierwsze kroki zostały podjęte. Wówczas jeszcze towarzyszył im Nico, jednak bardzo szybko zmienil on swój kierunek muzyczny i odłaczyl się od Feindfluga by pójść swoją drogą. Od 1999 roku do 2004 Beam, znajomy Banane z czasów gdy ten jeszcze był DJ'em, grał na zywo na scenie jako perkusista.
W roku 1997 pierwszy album "Feindflug", który został wydany wlasnym nakładem, ujrzał światlo dzienne w trzech różnych edycjach. Poszukiwania wydawcy rozpoczęły się, jednak wielu z nich miało zbyt wysokie wymagania jak zmiana nazwy zespołu czy nazw poszczególnych utworów, tak więc o Feindflugu mogliśmy dopiero usłyszeć w roku 1998 po wydaniu płyty "I. / St. G. 3". Rok później grupą zainteresowała się wytwórnia Black Rain i u niej doszło do reedycji pierwszej płyty pod tytułem "Feindflug - Vierte Version".
Maxi CD o nazwie "Im Visier" zostało wydane w listopadzie 1999 roku, który to był nieoficjalnie dedykowany prof. Hugo Junkersowi i jego zmysłowi inżynieryjnemu. Wielu ludzi do dziś kojarzy Feindflug z myślą nazistowską z czasów II Wojny Światowej zarówno przez okładki jak i teksty piosenek.
W roku 2000 kolejna płyta zostaje wydana o tytule "Sterbehilfe", przed produkcją tej CD zespół miał sporo problemów z możliwością wydania, jednak wszystko poszlo mneij więcej zgodnie z planem.
Rok 2002 przynosi też kolejną płytę "Hirnschlacht", z którą początkowo wiąże się wiele problemów między innymi dzięki złej sławie zespołu, przez co premiera płyty opóźniła się o trzy tygodnie. W 2003 pod skrzydłami Black Rain wyszła reedycja płytki "I. / St. G. 3 [Phase 2]". Do dziś Feindflug nie jest regularną grupą, gdyż członkowie są zajęci swoim życiem, studiami i pracą na gruncie prywatnym, przez co wiele koncertów i tras musiało być planowane bardzo szczegółowo. Największe trasy w miłej rodzinnej atmosferze muzycy wspominają z Aslan Faction. W roku 2005 Feindflug postanowił uraczyć nas płytą "Volk Und Armee". I jak do tej pory, nie wliczając wydanego w 2006 roku DVD ''Hinter Feindlichen Linien'', było to ostatnie wydawnictwo zespołu.