AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Xentrifuge
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Xentrifuge
Xentrifuge

Xentrifuge
Xentrifuge

Kraj:
USA

Data powstania:
2005

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial, terror ebm

WWW:
http://www.xentrifuge.net
http://www.myspace.com/xentrifuge

Skład zespołu:

Chris X - wokal, programowanie, koncepcja

Live Lineup

Chris X - wokal
Ray H. - noise
Matt C. - gitara
Paradox - vocoder/synths

Biografia:

Projekt Xentrifuge powstał w 2005 roku i wreszcie po dwóch latach istnienia, w roku 2007 wydał pod skrzydłami NoiTekk Records swój debiutancki, ciepło przyjęty album ‘’ Light extinguished". Po kolejnych dwóch latach, Xentrifuge powrócił we wrześniu 2009 roku z następcą ‘’Light extinguished’’, nową bronią w swoim muzycznym arsenale albumem – ‘’ Converting infinity”.

‘’Converting Infinity” to czysta energia, surowe emocje, i nieskazitelna wściekłość której efektem jest innowacyjna forma, Dark Power EBM-u. Cała zawartość tego albumu to połączenie ze sobą w chłodnej, mrocznej atmosferze, miażdżącego noisu z brutalnymi bitami, harshowymi dźwiękami i udręczonym wokalem. Mieszanka ciągnąca na parkiet zwolenników, masowego, aktywnego hardcorowego tańca. Począwszy od otwierającego album utworu ‘’Dormant’’ słuchaczowi dane jest do zrozumienia to że ludzkość jest zagubiona i chyli się ku upadkowi. Ten motyw wraz z samozniszczeniem i utratą wiary z innymi mrocznymi tego typu tematami przewija się przez cały album aż do ostatniego numeru ‘’Immune’’.

Xentrifuge bezustannie toczy wojnę z już umierającą przyszłością… ''Converting Infinity” to potężny, bezlitosny zastrzyk z dawką harshowego industrialu, który powinien zadowolić wszystkich wielbicieli ciężkich elektronicznych brzmień.