AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Punto Omega
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Punto Omega
Punto Omega - logo

Punto Omega
Punto Omega

Kraj:
Argentyna / Argentina

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, industrial

WWW:
http://www.punto-omega.net
http://www.myspace.com/puntoomega

Skład zespołu:

Pilgrim - koncepcja, muzyka, wokal
Viator - koncepcja, teksty


Biografia:

Punto Omega został założony w 2002 roku w Buenos Aires, przez Pilgrima (programowanie, wokal, aranżacja) oraz Viatora (teksty, aranżacja), którzy spotykali się, przypadkowo, przy tworzeniu zupełnie innych projektów muzycznych. Współpraca muzyków układała się tak dobrze, że obaj zdecydowali się na założenie, swojego własnego zespołu, który mieszałby EBM z darkwave'm i elementami symfoniczno/militarnymi. Kiedy pierwsze demo Argentyńczyków, zostało ukończone, zespół stanął przed szansą włączenia ich utworu do znanej argentyńskiej kompilacji muzyki electro. Szansa została wykorzystana i to właśnie na electro składance po raz pierwszy oficjalnie pojawiła się nazwa Punto Omega.

Kompilacja trafiła m.in. do Thomasa Rainera (L'ame Immortelle), który zapoznał twórców projektu Punto Omega z wytwórnią TRISTOL MUSIC GROUP z którą Pilgrim i Viator niebawem podpisali kontrakt i rozpoczęli prace nad swoim pierwszym albumem i remiksami utworów innych zespołów, między innymi The Retrosic, Z Prochek, Project-X, Brüderschaft i L'âme Immortelle. Kilka z tych remiksów i utwór Punto Omega zatytułowany „Punto Omega” zostały opublikowane po raz pierwszy w Europie na kompilacji „DJ Revelation 1”.

13 lutego 2004 roku PO wydał swój debiutancki album - „Punto Omega”, który ukazał się jako, dwupłytowy digipak zawierający także remiksy: L'âme Immortelle, Angels & Agony, Lights of Euphoria, The Retrosic, Grendel, Run Level Zero, davaNtage, Sero.Overdose, Jesus Complex, Nuclear Noise z gościnnymi występami Thomasa Rainera (L'âme Immortelle) i Clausa Bita (Cenobita). Ten debiutancki album spotkał się z zachwytem odbiorców, i pozytywnymi recenzjami, we wszystkich głównych magazynach o tematyce electro/gotyckiej. Został także uznany „Debiutantem Miesiąca” przez Orkus, Sonic Seducer i Zillo (trzy największe niemieckie magazyny sceny alternatywnej).

W czerwcu tego samego roku wszystkie kopie pierwszego albumu Punto Omega zostały wyprzedane. Z tego powodu Tristol Music Group postanowiło wznowić nakład, ale tym razem, bez dodatkowego CD z remiksami. Album został także wydany przez wiodącą północnoamerykańską wytwórnię muzyki dark electro – Metropolis Records (Apoptygma Berzerk, Front Line Assembly, Juno Reactor, KMFDM, Peter Murphy, itp.). W następnych miesiącach zespół zajmował się remiksowaniem utworów  Aiboforcen (Belgia) i Kirlian Camera (Włochy).

W styczniu 2009 roku, przyszedł czas na kolejny wydany przez Trisol Records album Punto Omega - „Noche Oscura del Alma”.