AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
X-Fusion
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

X-Fusion
Logo X-Fusion

X-Fusion
Jan L.Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1988

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.x-fusion.com
http://www.myspace.com/xfusion

Skład zespołu:

Jan L. - projektowanie dźwięku, programowanie,  teksty,  wokale,  miksowanie,  mastering,  edycja wideo,  web design,  grafika

Biografia:

NARODZINY 
Wszystko zaczęło się w 1988, kiedy X-Fusion użył swojego legendarnego Commodore C=64 i połączył elektroniczne dźwięki z sekwencjami organowymi i elementami winylowymi.
Dwa lata później C64 zostało oddzielone przez Amigę 500, wynajdując cztery ścieżki i osiem bitów.

X-FUSION narodziło się! 


EWOLUCJA
W 1991 powstała pierwsza taśma demo „Syndromic Noise". W trakcie kolejnego roku X-FUSION poszerzył swoje wyposażenie o pierwszy syntezator - Kawai K4 - dzięki czemu jego styl muzyczny stał się określony. W czasie tego okresu powstała druga taśma demo, którą można zaliczyć do Hardtrance'u. 1993 był interesującym czasem dla X-FUSION.
W trakcie kilku występów na imprezach techno, m.in. na Innovation Rave (Fantasy/Dülmen) pokazał swoje zdolności na żywo przed dwoma tysiącami fanów. Ponad to, X-FUSION dodał do swojego wyposażenia drugi syntezator Roland JD800. Kolejnego lata wypuścił trzy dema do 1997, dopóki Amiga 500 nie została zastąpiona przez PC'ta. Styl X-FUSION ewoluował do techno/acid/house do roku 200, kiedy to wyprodukował pierwsze utwory zawierające wokal. 


DOJRZAŁOŚĆ

Z powodu tego, iż muzyka zawsze była metodą dla X-FUSION do wyrażania emocji, zadziwiające jest, jak jego styl stał się bardziej mroczny. X-FUSION zawsze miał skłonność do mrocznych dźwięków. Poprzez wokal uzyskał możliwość wyrażanaiach swoich najgłębszych uczuć lirycznie. W 2001 i 2002 wyszły dwa dema w stylu EBM „EVILLIVE" i „BLACKOUT EP". Dzięki nim X-FUSION podpisał pierwszy kontrakt z niezależną wytwórnią DARK DIMENSIONS/SCANNER i jego pierwszy album „DIAL D FOR DEMONS" został wydany. Niecały rok później wypuszczono (2004) drugą płytę „BEYOND THE PALE ", która natychmiast znalazła się na alternatywnych listach przebojów. Teraz mało kto wyobraża sobie świat EBM bez X-FUSION. 

Ale to nie koniec… jego muzycznie ogromne spektrum zostanie udowodnione przez płytę „Antipode" z jego pobocznego projektu NOISUF-X, wychodzącą w 2005, który, w przeciwieństwie do X-FUSION, korzysta z modulowanych dźwięków przemysłowych. Nadchodzący album „Antipode" nie powinien być postrzegany jako kreatywny przełom X-FUSION, ponieważ w rtm samym roku podwójny album „DEMONS OF HATE" zostanie stworzony i zaskoczy słuchaczy dalszym rozwojem i innowacyjnością struktur dźwiękowych.

„DEMONS OF HATE" jest trzynastym albumem X-FUSION od 1988.