AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Amduscia
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Amduscia
Amduscia w pełnym składzie

Amduscia
Fotka promocyjnaKraj:
Meksyk / Mexico

Data powstania:
1999

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://amduscia.de
https://es-la.facebook.com/pages/Amduscia-Official/204197936277341

Skład zespołu:

Marco Polo Acevedo Garcia (wokal, teksty, sample)
Edgar Manuel Acevedo Garcia  (programowanie syntezatorów, sample, mixy)
Raul (klawisze, sample)

Biografia:

W sklad Amduscii wchodzi Polo (wokal, teksty, sample), Edgard (syntezatory, sample, mixy) i Raul (klawisze i sample). Zespół założony został w 1999 roku w Meksyku. Nazwa grupy pochodzi od demona Amdukiasa, ze średniowiecznej demonologii – księcia z piekła, który był wyjątkowo oddany muzyce. Mógł wykonać koncert w taki sposób, że publicznośc nie zauważała żadnych instrumentów. Będac wspomaganym przez muzykę elektroniczną i zaawansowaną technologię, można robić dokładnie to samo- zaprezentować cały koncert bez tradycyjnych instrumentów, lecz czuć i chłonąć muzykę.

Pomysł na Amduscie, jej teksty, koncentrował się od samego początku na niepokojach społeczeństwa w świecie pełnym chaosu, codziennej egzystencji, wysokiej przestępczości i problemach ekonomicznych. Wszystkie te problemy członkowie zespołu napotykali w swoim kraju, gdzie skorumpowani politycy przyczyniają się do braku demokracji, a wszystko to dla egzystowania kościoła na wysokim poziomie, który jest instytucją wykorzystującą obrazy i ideologie bytów wyższych dla jednego celu: utrzymania społeczeństwa w biernym stanie i czerpać z niego korzyści materialne.

„Staramy się wyrażać za pomocą dźwięków i agresywnych tekstów, które uzewnętrzniają zmysły, zmieniając rzeczy nierealne w rzeczywistośc”.

Ich muzyka opisywana jest jako aggrotech a sam zespół przyznaje się do czerpania inspiracji z gatunków dark ethereal, dark wave, gothic, cyberpunk, ebm, do najnowszych beatów takich jak synth pop, future pop itp. Często porównuje się ich do takich zespołów jak Hocico, Cenobita i Punto Omega.

Ich pierwsze demo, „Perdicion Perversion Demencia”, wydane zostało w 2003 roku. Zanim Amduscia wydała debiutancki album, „Melodies for the Devil”,i związała sie z wytwórnią Out of Line, ich utwory pojawiały się na składankach. Możemy tu wspomnieć pierwszą, meksykańską - „Acoplado Electrocinetik” prezentująca utwór „Fucking Flesh” czy popularniejsze kompilacje „Machineries of Joy”.

Niestety wszystko co dobre szybko sie kończy... 25 marca 2010 roku dotarła do nas smutna i szokująca wiadomość ''niespodziewanie po krótkiej ale bardzo ciężkiej chorobie, zmarł Edgar Acevedo''. Polo drugi muzyk zespołu Amduscia ku pamięci Edgara, Amduscia będzie kontynuowała swoją działalność. Prace nad nowym albumem Amduscii zostały zakończone tuż przed niespodziewaną śmiercią Edgara, będzie to wyjątkowe dziedzictwo które pozostawił po sobie ten młody artysta który odszedł od nas zdecydowanie za wcześnie…