AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ginger Snap5
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Ginger Snap5
Roman Soroka & Vitaly Samoylik

Ginger Snap5
Ginger Snap5Kraj:
Ukraina / Odessa

Data powstania:
2004

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, futurepop, industrial

WWW:
http://gingersnap5.com
http://www.facebook.com/gingersnap5music

Skład zespołu:

Roman Soroka - programming/wokal
Vitaly Samoylik - programming/ klawisze na żywo


Biografia:

Ginger Snap5 został założony przez Romeo Soroka latem 2004 roku. Pierwotnym założeniem twórcy było stworzenie jednoosobowego projektu, który zajmowałby się stylowym graniem alternatywnego industrial/rocka. Jednak po niedługim czasie styl grania Ginger Snap5 zaczął zmieniać się w typową taneczną, przeznaczoną na parkiet muzykę elektroniczną. Do końca 2005 roku, zespół po wielu transformacjach mógł powiedzieć że kategorycznie opracował swój łatwo rozpoznawalny, własny dźwięk. Jedna rzecz pozostawała niezmienna. Głównymi odbiorcami muzyki Ginger Snap5 były klubowe parkiety.

GS5 miał jedną szczególną cechę: był projektem MySpace. Do 2006 roku zyskując sobie w ten sposób ogromną liczbę entuzjastycznie nastawionych zwolenników, Roman zaczął otrzymywać oferty na swoje dokonania od amerykańskich i europejskich klubów. A pod koniec roku 2007 jeden z utworów Ginger Snap5 oficjalnie został włączony w tracklistę kompilacji "Noise Terror Volume 2: World Wide Electronics".

Początek 2008 roku przyniósł całkiem sporo przedsięwzięć, które mogą przynieść w nadchodzącej przyszłości bardzo dobre rezultaty. Muzyczny styl Ginger Snap5 ciągle się zmienia ale wciąż pozostaje rozpoznawalny. Zespół pracuje robiąc remiksy dla krajowych i zagranicznych zespołów, ponadto aktywnie ‘’puszczany’’ jest na światowych parkietach i publikowany na tematycznych kompilacjach. Zyskał również drugiego członka składu - Vitaly Samoylika.