AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Rotersand
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Rotersand
Rotersand

Rotersand
RotersandKraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
ebm, electro, futurepop, industrial

WWW:
http://rotersand.net
https://web.facebook.com/rotersand/

Skład zespołu:

Rascal
Krischan


Byli członkowie:
Gun

Biografia:

Kiedy Rasc i Gun zdecydowali sie założyć Rotersand we wrześniu 2002 bez wątpienia byli jeszcze sobie dość obcy. Ich ścieżki przecięły się już w przeszłości jako ze obaj pracowali dla The Fair Sex, 1am and Warm. W tamtym momencie postanowili, ze nadszedł czas stworzyć ich własny wzór elektronicznej muzyki: pobudzający i zmuszający do myślenia, współczesny a jednak ponadczasowy.

Ku ich zdumieniu projekt nabrał rozpędu prawie bez ich wysiłku. Energiczne, chwytające za serce brzmienie Rotersand przyciągnęło uwagę publiczności podczas koncertów na trasie “Legends United” we wrześniu 2002. To właśnie podczas tej trasy przekonali Krischana E. Wesenberga aby do nich dołączył. Rasc i Gun podążali ścieżką techno i elektro, jaką kroczył Krichan jako producent już od dawna. Od tego momentu połączyli siły i ich muzyka nabrała jeszcze większego rozpędu.

Rotersand jest niczym przyjaciel towarzyszący od ponad dekady w nocnych łowach postindustrialnej zabawy. Rotersand jest bestią przy twoim boku, drgającą, tupiącą, a w końcu skaczącą aby się do ciebie przywiązać. Chcesz zabrać nas do domu? Bestia może również mruczeć niczym czarny kot, jeśli tylko będzie mieć na to ochotę. Piękno i bestia: antagonizm nie do pokonania? Dzięki Rotersand stapiają się z elegancją w skomplikowaną jedność. Nowy singiel, "Torn Realities", przekracza granice zasięgu brzmienia Rotersand, łącząc melodyjny EBM, trance, i inne wpływy wraz z niezwykłą inteligencją i introspektywnymi tekstami.

"Capitalism TM" to długo i niecierpliwie oczekiwany nowy album Rotersand, osiągający nie tylko zupełnie nowy poziom: jest również coraz bardziej oczywiste, że przez te lata wszystkie przerażająco szczere, cyniczne przeboje w postaci "Truth is Fanatic" czy "Content Killer" były niczym innym jak tylko wstępem do tego co zespół prezentuje teraz.
"Capitalism TM" to połączenie ukojenia i wściekłości: melodie sięgają od desperackiej nadziei aż po cyniczny realizm i głęboką melancholię, refrenów można tylko pozazdrościć, do tego krążek zawiera cały arsenał potencjalnych klubowych hitów, jakie wyznaczają nowy poziom wielkości.