AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Mind.In.A.Box
Dyskografia:

Ostatnie tematy na forum:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Mind.In.A.Box
Mind.In.A.Box

Mind.In.A.Box
Mind.In.A.Box

Kraj:
Austria

Data powstania:
2002

Gatunek muzyczny:
ebm, electronic, futurepop, synthpop

WWW:
http://www.mindinabox.com
http://www.myspace.com/mindinabox

Skład zespołu:

Stefan Poiss - muzyka
Markus Hadwiger - teksty


Biografia:

Wiosną 1982 roku, amerykańskie przedsiębiorstwo komputerowe Commodore, wypuściło pierwszy, naprawdę silny domowy komputer który zrobił ogromne wrażenie na rosnącej społeczności komputerowej, swoimi specyfikacjami technicznymi takimi jak 64 kilobajtowa pamięć i 8-bitowy procesor z oddzielną grafiką i chipowym dźwiękiem Commodore 64. Urządzenie to otworzyło zupełnie nowy świat dla domowych użytkowników komputerowych którzy obwołali na całym świecie, C64 najpopularniejszym i najskuteczniejszym domowym komputerem. Powodem było nie tylko odrębne ostrze przyspieszające tworzenie grafiki gier o wysokiej rozdzielczości i jej płynne przewijanie ale także unikalny identyfikator karty dźwiękowej SID który został wyposażony w nowoczesne generatory dźwięku i możliwość odtwarzania trzech utworów polifonicznych. W rezultacie powstał nowy estetyczny, syntetyczny dźwięk który z komputera C64 stworzył jeden z pierwszych samodzielnych symulatorów do produkcji muzyki.

Ten unikalny dźwięk, utkwił w pamięci młodego Stefana Poissa, wokalisty i założyciela Mind. In.A.Box który zaintrygowany był zaraźliwym dźwiękiem różnych wczesnych konstrukcji klasycznych gier komputerowych takich jak np. Lightforce" czy "Last Ninja 3". W wieku 12 lat Poiss zrobił swój pierwszy krok w stronę komponowania muzyki na C64. Napisał nawet własne oprogramowanie muzycznego sekwencera na Commodore by w przyszłości z większym spokojem tworzyć swoje piosenki.

Do 2009 roku Mind.In.A.Box wydali trylogię,złożoną z trzech wysoko ocenionych albumów, której początkiem był wydany w 2004 roku krążek ‘’Lost Alone’’ na którym Stefan Poiss i Markus Hadwiger pokazali jak doskonale radzą sobie z elektronicznym projektowaniem dźwięku. Swoją wersją techno/popu zawartą na udanych wydawnictwach,zarówno w Ameryce Północnej jak i w Rosji zdobyli sobie szacunek i uwielbienie niemałej liczby fanów.

Przed wydaniem kolejnego pełnego albumu Mind. In.A.Box –‘’R.E.T.R.O’’ zainteresowanie mediów było tak duże że wytwórnia Dependent w porozumieniu z zespołem postanowiła wydać również limitowaną MCD z mocno chwalonym utworem pochodzącym z nowego albumu ‘’8Bits’’  który został nagrany w trzech alternatywnych wersjach z czwartą dodatkową piosenką ‘’Last Ninja2’’.

Długo oczekiwana (ponad dwa lata) następna IV część opowieści S-F o Black’u, Night, Przyjacielu i Agencji, czyli V-ty album "Revelations", ujrzała światło dzienne w styczniu 2012 i bardzo szybko wspieła się na pierwsze miejsc DAC ( Deutsche Alternative Chart) utrzymując tę pozycję ponad 5 tygodni! Album został wydany pod znakiem założonego przez członków zespołu nowym labelu – Dreamweb Music (www.dreamwebmusic.com).

Goniąc sukces w marcu 2012 „Revelations” wydana została również w remixach - „Revelations club.mixes”. Równie ochoczo wskakując do pierwszej 10tki DAC.

Steffan Poiss nie osiadł na laurach i zapewne w napływie dopingu jaki dał sukces Mind.In.A.Box pojawił się ze swoim solowym projektem THYX – wydając (Dreamweb Music) przepiękny mocno elektroniczny lecz bardzo personalny album „The Way Home”.

Ciekawostką jest iż zespól dosyć późno zaczął koncertować, co tylko zaostrzyło apetyt fanów. Pierwszy raz wyszli na scenę w roku 2009 (Arvika Festival, SE, 2009), szybko osiągając popularność. Supportowali Frontline Assembly podczas ich trasy po europie w 2010 roku (Improvised Electronic Device Tour). Prezentowali się na największych festiwalach muzyki alternatywnej m.in. na e-tropolis (DE,2010), Kinetik Festival (CA, 2011), Wave Gothic Treffen (DE, 2011), Resistanz Festival (UK, 2012), Amphi Festival (DE, 2012).