AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Ruined Conflict
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Ruined Conflict
Ruined Conflict

Ruined Conflict
Ruined Conflict

Kraj:
USA

Data powstania:
2011

Gatunek muzyczny:
alternative, electronic, futurepop, industrial

WWW:
http://www.ruinedconflict.com/
https://www.facebook.com/ruinedconflict

Skład zespołu:

Xavier Morales - wokal i kompozycje
Eric Holzer - programowanie na żywo

Biografia:

Ruined Conflict tworzą Xavier Morales Eric Holzer. Zespół powstał w 2011 w USA. Początkowo wydaje płyty własnym sumptem. W 2014 podpisuje kontrakt z wytwórnią Infacted Recordings i wydaje album "Revolutionary Mayhem".

MCD "Labeled Enemy" to zmiana stylu grupy: "Kiedy rozpoczęliśmy prace nad nowym albumem chcieliśmy nadać mu smak transformacji stylu i przesunąć mnie na Kompozytora i Wokalistę. Chcieliśmy utrzymać naszą melodyjną stronę, ale zrobić wszystko bardziej agresywnie, to samo dotyczy wokali. Myślę, że jako zespół zaczynamy się odnajdywać i uczyć więcej o tym kim jesteśmy, co oznacza że stajemy się lepszymi muzykami." tak oto Xavier Morales opisuje nowe wydawnictwo.
Płyta ta zawiera również cztery niesamowite remiksy utworów opierające się na tytułowym "Labeled Enemy" i każdy remiksujący zrobił to co mógł, aby nadać im swój własny styl.

Ruined Conflict powraca w 2016 i po raz kolejny udowadnia, że tworzy coś więcej niż zwykły future pop. Nowe wydawnictwo "A Voice For The Voiceless" jest potężną mieszanką synthpopu i elektro-rocka z wyróżniającym się wokalem, jakim obdarzony jest frontman grupy Xavier Morales. Najnowszy album zawiera aż 13 premierowych utworów! Zróżnicowanie i zmiana są tematem przewodnim piosenek na "A Voice For The Voiceless". Brzmienie zespołu jest agresywne i melodyjne jednocześnie! Nowe muzyczne wpływy pojawiają się w samą porę, sprawiając że Ruined Conflict brzmi bardziej świeżo niż dotychczas. Trzeci album grupy stanowi przedsmak możliwości zespołu przed pierwszym występem w Europie na Wave Gotik Treffen 2016.