AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Aktive.Hate
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Aktive.Hate
ISK

Aktive.Hate
Aktive.Hate

Kraj:
Portugalia / Portugal

Data powstania:
2007

Gatunek muzyczny:
dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.aktivehate.com
https://www.facebook.com/aktivehate

Skład zespołu:

ISK

Biografia:

Brudny, mroczny i podstępny. Raniący, bolesny i pełen nienawiści.
Aktive.Hate zrodził się w umyśle ISK (który również jest siłą napędzającą PsychotekTrauma, VexXxeR, Anxiety Disorder i Lokomotiv), na początku 2007,
jako projekt prezentujący gatunek harsh-elektro, działając początkowo pod nazwą Aktiv[e|h]ate, jako reprezentant dźwięków pełnych nienawiści, brutalnych, nawiedzonych, jak i seksualnych dewiacji, które go charakteryzują.
Początki to raczej gatunkowe harsh/dark elektro, które dominowało przez ponad rok, działając na rzecz zdefiniowania swojej tożsamości w postaci dobrego, czystego dźwięku, a w 2009 zespół zaczął grać na żywo, dając debiutancki występ na koncercie jako support grupy Stereomotion.
Aktive.Hate wydało dwie darmowe EP-ki w ciągu 2009, przy współpracy z portugalską wytwórnią internetową Enough Records i rozpoczęło swoją działalność koncertową, grając z wieloma różnymi grupami, takimi jak Lokomotiv, Lith, U.M.M, Control Alt Deus, Sci-Fi Industries, Waste Disposal Machine, Sektor 304, Eden Synthetic Corps, Stereomotion, Alien Vampires, S.A.M.. Na krótko przed wydaniem drugiej EP-ki "Washed In Blood" zespół ostatecznie zmienił nazwę na mniej kłopotliwą Aktive.Hate.
W ostatnich miesiącach 2009 projekt dołączył do węgierskiej wytwórni płytowej Advoxya Records, w celu wydania swojego pierwszego albumu, "In Terrorem", który ukazał się w 2010. Obecnie zespół zajmuje się tworzeniem materiału na nowe wydawnictwa, oraz próbami z nowym składem do planowanych przyszłych koncertów.