AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Life Cried
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Life Cried
Chris Reject

Life Cried
Life Cried

Kraj:
USA

Data powstania:
1999

Gatunek muzyczny:
Aggrotech, dark electro, ebm, Harsh EBM, industrial

WWW:
http://www.lifecried.net
http://www.myspace.com/lifecried

Skład zespołu:

Chris Reject -  muzyka, wokal, teksty, koncepcja

live personnel:
Chris Reject
- ,wokal
Len - keyboards
Chris x - perkusja
James - bas
David - keyboards

Biografia:

Zespół Life Cried w 1999 roku swoim trafionym pomysłem połączenia żywych klubowych bitów z tworzącymi atmosferę mrocznymi melodiami, stworzył pełne charyzmy kompozycje którymi zdecydowanie i agresywnie zaatakował amerykańską scenę elektro. Debiutancki album Life Cried – ‘’Drawn & Quartered’’ dzięki swoim chwytliwym melodiom i jasnemu prostemu przekazowi od pierwszego do ostatniego utworu jest niezwykle przekonujący. Jest to efekt dość długiego zwlekania z pierwszym wydawnictwem zespołu które rekompensuje się doskonałym dźwiękiem i innowacyjnością której często brakuje ostatnio wydawanym albumom innych twórców tego gatunku muzycznego.

Drugi album Life Cried – ‘’Banished Psalms’’ tematycznie opiera się na umyśle ekscentrycznego człowieka który podejmuje swoją osobistą walkę ze swoimi nałogami, miłością i silnym uczuciem utraty wiary.

Life Cried po wydaniu swoich dwóch CD nieustannie koncertuję supportując między innymi takie zespoły jak: Taktical Sekt, The Birthday Massacre, And One i stając się w ten sposób jedną z mocniejszych formacji aktywnie występujących na elektronicznej scenie. To zespół który wysoko podnosi poprzeczkę innym wykonawcom elektro, pokazując sobą coś więcej niż znane wszystkim ogólne pojęcie ‘’Dark EBM’’.