AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Sara Noxx
Dyskografia:

Podobni wykonawcy:

Sara Noxx
Sara Noxx

Sara Noxx
Sara Noxx

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
1997

Gatunek muzyczny:
darkwave, electronic, synthpop

WWW:
http://www.saranoxx.com
http://www.facebook.com/saranoxx

Skład zespołu:

Sara Noxx

Biografia:

Sara Noxx – jedna z laureatek konkursu Zillo w 1997 roku – stała się niemalże jednej nocy gwiazdą sceny dark independent. Jej debiutancki album 'Noxxious' i pochodzący z niego singiel 'Society' wkrótce gwarantował tłumy w klubach i tak jest do dzisiaj.

Jej kolejny album 'Paradoxx' z 1998 roku był naznaczony elektronicznym brzmieniem, melancholijnymi bitami i tekstami pełnymi romantyzmu. „Stupid” zdobył belgijskie zestawienia sprzedaży – jej wejście od zera aż na drugą pozycję skupiło na niemieckiej artystce międzynarodową uwagę.

W 2001 roku, po prawie trzech latach przerwy wydała „Exxtasy”. Sara mogła w końcu naprawdę pokazać na co stać ją wokalnie prezentując różne wariacje swojego głosu. Piosenki takie jak „Winter Again” czy „Last Desire” stały się współczesnymi klasykami.

Rok 2003 został nazwany przez wiele znaczących magazynów sceny dark independent jako „Noxx Year” (Rok Noxx). Sara znów wkroczyła na nowe ścieżki wydając instrumentalny album „Nonvoxx”, który przekonał nielicznych sceptyków kiedy został wyprzedany w bardzo krótkim czasie. Jesienią tego samego roku ukazał się album „Equinoxx” i singiel „Colder & Colder”, które zajmowały przez kilka tygodni, pierwsze miejsca na wszystkich alternatywnych europejskich zestawieniach.

Wiosną 2004 roku światło dziennie ujrzały tomik wierszy Sary nazwany „Lyrixx” - unikalne połączenie strachu i miłości w wierszach jednocześnie wrażliwych oraz oskarżających. Krytycy nie szczędzili pochwał.

W 2008 roku Sara Noxx wydała album „XX-ray”, składający się z trzech płyt CD na którym znalazły się nowe interpretacje jej utworów, remiksy i duety, jak również zbiór interpretacji jej utworów w innych językach.

Najnowszym albumem – ''Intoxxication'' z 2009 roku i singlem „Superior Love” Sara Noxx znów udowodniła, że jest niecodzienną artystką kroczącą własną ścieżką. W natłoku piosenek, od electro clash po wpływy minimal electro, Sara wypracowała własny, unikalny styl.