AlterNation - magazyn o muzyce Electro, Industrial, EBM, Gothic, Darkwave i nie tylko
Liquid Divine
Dyskografia:

Zobacz zdjęcia:

Podobni wykonawcy:

Liquid Divine
Liquid Divine na Planet Myer Day X 2011

Liquid Divine
Liquid Divine

Kraj:
Niemcy / Germany

Data powstania:
2000

Gatunek muzyczny:
ebm, futurepop, industrial

WWW:
http://www.liquiddivine.de
http://www.myspace.com/liquiddivine

Skład zespołu:

Guido Stoya
Christiana Fntzsche


Biografia:

Biegunowość: to pojęcie różnorodne aczkolwiek nieuniknione i absolutnie pasujące do tego aby określić twórczość Liquid Divine. Wpływ wielu krzyżujących się ze sobą cech charakteru wykorzystywanych aktywnie jako bodziec do pisania zarówno tekstów utworów jak i wolnych struktur ich muzyki. Fascynacja oryginalnym dźwiękiem i tęsknota za harmonią. Więc spirala wzajemnych wpływów jest motywacją również integrującą myśli i emocje twórców, którzy spełniają swoją wizję nowoczesnej elektronicznej muzyki. Tak więc wzajemne oddziaływanie na siebie i odwracanie oczu od prostych, zwykłych rozwiązań jest jak najbardziej możliwe.

Kontrast: Czerń nie może istnieć bez bieli. Liquid Divine rośnie i rozwija w mikrokosmosie własne możliwości tworzenia muzyki i zakodowanych tekstów. Po pierwsze połączenie tych dwóch biegunów w jedno autorskie dzieło już samo w sobie tworzy indywidualność Liquid Divine. Być może jest to doskonała podstawa i przepis na sukces by łączyć power noise’owe atmosfery z delikatnymi melodiami i skomplikowanymi rytmicznymi strukturami.

Treść: Liquid Divine porusza się pomiędzy granicami racjonalności i wyobraźni. Tak więc ich teksty odzwierciedlają wszystkie rzeczy, które są w ich umysłach niemal w zakodowany sposób. Podstawowym uczuciem jest melancholia. W tym nastroju są w stanie oczywiście w niezwykły sposób przyswoić sobie uczucia takie jak: przemijanie czy miłość. Świadomie ich teksty zawsze są neutralne, liczą się emocje, które są jak bilans w okresach naszego życia, coś takiego jak przejście z czerni do bieli. Proces trudny do opisania ale prawie niezbędny w życiu każdego człowieka.

Tak ich muzyka i teksty łączą się w fuzję słów i melodii, rytmu i dźwięku. Od lata 2000 roku Liquid Divine stał się ziemią zbudowaną z ich pierwotnych emocji. Głęboki, niebieski basen nastrojów i wpływów. Bez naprawdę wyższej koncepcji czy kierunku. Proszę interpretować pracę tych muzyków wyłącznie na swój własny sposób.